Názor k článku Jak na digitální kontinuitu (5): Používáme datový trezor v datových schránkách od A. S. Pergill - Matně jsem si pamatoval, že nula určitě ne,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 4. 2023 13:55

    A. S. Pergill

    Matně jsem si pamatoval, že nula určitě ne, nebo kolem toho něco je. Nevěděl jsem (a snad se nám to ani neříkalo), že ti dělitelé musejí být různí (což jedničku vylučuje). Chybu jsem opravil.

    To, že existuje spousta lidí, kteří současné informační technologie nezvládají (v čemž se shodujeme), je rozhodně spíš vinou těch technologií než těch lidí. A technologie by se měly přizpůsobit jim, a ne si hrát na loupežníka Prokrústa.
    MMCH, s počítači jsem začínal v 80. letech na osmibytech doma i v práci, od druhé poloviny devadesátek užívám Linux (asi dvacet let prakticky výhradně, s výjimkou mobilu a tabletu s Androidem). Sám jsem si spoustu věcí dokázal naprogramovat. Takže předpokládám, že jsem v této oblasti hodně nad populačním průměrem. Přesto mi digitální podpis a další agenda na tohle brdo nesedí a pokud nebudu muset, nikdy do toho nepůjdu. Už proto, že se mi dost hnusí pracovat se zjevně špatně naprogramovanými aplikacemi, což mi vysvětloval specialista na IT a zeť, že je to norma, protože se na tyhle práce berou ti nejhorší programátoři, co jsou proto nejhůře placení (takže to vyjde lacino, což je jediné kritérium, uznávané státní správou, což vím z různého soutěžení zboží a služeb nezávisle na něm).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).