Názor k článku Jak na digitální kontinuitu (5): Používáme datový trezor v datových schránkách od Filip Jirsák - Tak co tady blouzníte o ověřování stáří papíru...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 4. 2023 22:41

    Filip Jirsák

    Tak co tady blouzníte o ověřování stáří papíru a bakteorologickém složení, když pak budete ověřovat jenom obsah? Obsah je zachovaný i na skenu dokumentu.

    Pravost dokumentu se neprokazuje, pravost dokumentu se předpokládá. Zpochybnit lze pravost papírového i elektronického dokumentu. Když někdo zpochybní pravost papírového dokumentu, začne souboj znalců. Když někdo zpochybní pravost elektronicky podepsaného dokumentu s nepřerušenou řadou časových razítek, nejsou žádní znalci potřeba, protože pravost dokumentu dokáže každý, kdo umí otevřít Adobe Reader. Teprve pokud tam ta razítka nebudou, nastoupí znalci – a pokud ještě nebyla prolomena použitá hashovací funkce, budou mít důkaz o pravosti dokumentu snadný.

    Za naftou také musíte až do těžební věže. A ve sluneční, větrné nebo vodní elektrárně se žádná chemická energie na teplo nemění. Ani v jaderné elektrárně se na teplo nemění chemická energie.

    Neviditelný pes je seriózní zdroj
    Cha cha, dobrý vtip.

    na rozdíl např. od magazínů, které nás "informovaly", že jedno očkování bude znamenat konec epidemie covid
    Nesmíte tolik číst dezinformační média. Žádné seriózní médium nic takového netvrdilo.

    Je mi líto, bláboly spekulanta s emisními povolenkami a jeho týmu mají nulovou výpovědní hodnotu ke klimatu.
    Já se řídím vědou. Je váš problém, že vy dáváte před vědou přednost tomu, co se vám hodí.

    MMCH, v současné době je každý následující rok studenější než předchozí
    A „současnou dobou“ myslíte přibližně které období? Protože rok 2022 byl teplejší než rok 2021…

    A má to vazbu na změny aktivity Slunce a průměrnou vzdálenost Země od Jupitera (protože slapové vlny, vyvolané jeho gravitací, prokazatelně klima na Zemi ovlivňují).

    A má to vazbu na změny aktivity Slunce a průměrnou vzdálenost Země od Jupitera (protože slapové vlny, vyvolané jeho gravitací, prokazatelně klima na Zemi ovlivňují).
    Slapové vlny mají pravděpodobně vliv na aktivitu Slunce, ale nijak to nesouvisí se vzdáleností Země od Jupitera, ale se vzájemným postavením planet. A periody jsou tam různé, jenom ta vaše 90letá perioda tam není.
    Když argumentujete planetami a Sluneční aktivitou, jak vysvětlíte to, že ke stejnému zvýšení teploty, k jakému teď došlo za 100 let, bylo dříve potřeba 10 000 let? To jsme teď v nějakém speciálním postavení planet, které deset tisíc let nenastalo?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).