Názory k článku Jak na digitální kontinuitu (10): Co je revokace certifikátu a jak komplikuje digitální kontinuitu

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 5. 2023 16:57

    bez prezdivky ...

    To vite, to je tak, kdyz nekdo pouziva letadlo na svazeni drivi z lesa, a chce pritom par klaciku na opeceni burta.

    Technicky muzete revokovat zpetne, jenze to je v tomto pripade nezajimave. Dalsi aspekt je, ze vy typicky nevite, kdy ke kompromitaci doslo (pokud tedy jiz vite, ze k ni doslo). Tudiz jediny spravny postup by byl zneduveryhodnit vse, co bylo uniklym klicem podepsano "od pocatku veku".

    A to pochopitelne se vsemi dusledky a nasledky.

    Co hur, jelikoz jaksi vse funguje tak jak to funguje... tak vy, v okamziku kdy budete overovat, muzete overit uspesne, ackoli klic jiz v ten okamzik revokovan je. A jiste vas nenapadne, to delat znova ... a jak dlouho a kolikrat ...

    Vidim to v dokonalych barvacha. Az budu jednoho dne podavat zadost o duchod (pokud se tedy tech 90 let doziju), tak mi socialni sprava zacne tvrdit, ze nemam odpracovano, nebot od roku 2023 nemaji nic v evidenci, a narozdil od let predchozich jiz nebudu mit ten orazitkovany potvrzeny papir, kterym bych dokazal, ze lzou (a kdo lze ten krade rikavala babicka, coz se ukazuje jako zcela pravdive - viz duchodci co jiz nekolik mesicu nedostavaji duchody).

  • 16. 5. 2023 13:50

    Net

    Zlatý papír (díl desátý)
    Jak je to s případy, kdy soukromý klíč unikne a je použit před žádostí o revokaci natož před účinky revokace? Lze jej revokovat retrospektivně? A co se pak stane s kontinuitou? Nebo se použije “předrevokační” podpis, i když není jisté, komu patřil?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).