Pravda, článek je dosti zmatečný, ale zápletka je myslím jasná. Kluci z akademického prostředí tak dlouho bádali (hráli si :-)?), až se dostali na špici a byl by hřích nemít z toho prospěch. Na to ovšem musí být komerční firma a na její rozjezd potřebujte peníze. Firma se jmenuje Invea-Tech - řešení dodaly univerzity, prostředky poskytli investoři. Takový postup se označuje jako spin-off.
Na rozdíl od všelijakých bláznivých startupů, o kterých nás Lupa pravidelně informuje, uvedená firma dodává reálné produkty, které jsou úspěšně používány v praxi. No pokud si vyberete správnou parketu, konkurovat Ciscu se dá :-).
A jak to bude ten cip dělat? Ten výrobce prgramocatelného logického pole vůbec neví jak ten čip použijete a co bude děkat... Jestli bude řídit raketu nebo dělat síťovou kartu, Jaké bude mít rozhranní, prokoly atd... Při vývoji tam bude mít napícjnutý analyzátor, osciloskop atd. při laděni...
No právě! To, že si neumíme představit, jak to bude dělat, neznamená, že to nebude umět. nejspíš to bude tak, že po nasazení do ostrého provozu bude nějakým dálkovým signálem ,,probuzen" (pokud v ostrém provozu nebude, půjde ten probouzecí signál do ztracena), a to, co v jeho zbytku běhá, bude nějak někam reportovat. A nějaký superpočítač už to potom zdekóduje.
Asi jsem tupý, když jsem v tomto abstraktním článku vůbec nepochopil o co tu jde...soukromá firma, startup, akademická sféra? Na mě to dělá dojem dojírny grantů skrytou za ohromně sofistikovaně znějícími frázemi s velmi abstraktním kontextem. Konkurence Ciscu je pak poslední dojemnou třešničkou an dortu :-)