Stiznosti na to, ze ke koncovym uzivatelum neprojde udp, prosim smerujte na spravce ruznych prekladacu adres, firemnich firewallu a podobnych systemu. Autor, jakoz i vydavatel LUPY jsou v tom nevinne :-)
Ano, to je jedna z nevyhod. Kdyby CDN brala v uvahu jen sitovou blizkost uzivatele, bylo by to fajn. Jenze ona bere v uvahu i zatizeni (a funkcnost) jednotlivych distribucnich bodu a proto jsou TTL=0.
Jinak AFAIK se to vyhodnocovani na strane DNS serveru nedeje v realnem case, ale jednou za definovany casovy usek v radu minut.
Bohuzel pro nastaveni IPv4 anycastu potrebujete netrivialni spolupraci operatora pri sestaveni smerovani nebo mit vlastni AS a PI adresni prostor. Navic sami provozovatele root DNS priznavaji, ze pouziti anycastu (aktualne v IP) pro nejakou rozsahlejsi komunikaci na bazi tcp neni optimalni.
No vzhledem k tomu, kolik uzivatelu ma doma ci v kancelari nejaky bazmek s funkcionalitou paketoveho filtru, opravdu hodne velke procento komunikace pri proudovani bezi pres http.
A ono je snad problem provozovatele CDN, ze to super duper video na mobilech, zejmena s takto kvalitativnimi sitemi, jakymi nas uz roky obstastnuji mobilni operatori (GPRS, CDMA apod.) stoji uplne za houby...?
On ma v dnesni dobe jeste nekdo pevne pripojeni k internetu rychlosti 512kbps nebo dokonce 128kbps? Tak to se ma Telecom skutecne cim chlubit. Sem myslel, ze pevne pripojky zacinaji nekde kolem megabitu, to jsme na tom s tim broadbandem "lepe" nez jsem si myslel.
Aha a nejlepší varianta řešení je tunelovat IP přes http,
to teda bude fakt HiTech VIDEO...
Ale uznávám, že dneska je to alespoň o něčem, včera to bylo o ničem...
Tohle je už, mnohem lepší než včera. Jen si tak malinko rejpnu ke včerejšímu článku. ČT se chystá k razantnímu navýšení rychlosti ADSL (128 > 512 a 512 >> 2MB). Uvidíme jak se stím vypořádají ostatní operátoři. Nakolik jsou pružní a dokáží posílit své propoje do NIXu
Problém u druhé formy přesměrování je v tom, že specializované DNS servery pro contentové sítě zpravidla z důvodu přesměrování uživatele nejen že vracejí různé DNS odpovědi, ale nastavují jim TTL=0. Takové odpovědi se pak nekešují, ale pokaždé je nutné dotázat se až autoritativního DNS serveru dané domény. Jenže to trvá často docela dlouho, protože takový specializovaný DNS server chvíli vyhodnocuje zatížení contentové sítě a neodpoví hned. U klientů připojených přes mobilní radiové sítě, které mají typicky poměrně velké zpoždění na lince, může pak celková doba odpovědi překročit dobu, po kterou operační systém čeká na odpověď a k resolvaci DNS často vůbec nedojde. Například IP stack ve Windows čeká na odpověď jen 2 vteřiny.
Anycast v IPv4 sice neni puvodni a je resen prostym nastavenim smerovacu, ale je. Napr. IPv4 adresa 192.88.99.1 (resp. cely rozsah 192.88.99.0/24) je anycastova adresa "nejblizsi" 6to4 gatewaye. Nebo mnohe root DNS servery se vyskytuji ve vice instancich.