Tento přijímač nenabízí absolutně nic nového (výrobci sekají stále to samé jen v různých krabičkách), bohužel ani cenu, která by podle mého názoru měla jít trvale dolů (žádné nové funkce, žádný komfort navíc, prostě nic). To se bohužel neděje a jiné přijímače se na trhu (taky bohužel) téměř nevyskytují.
To nejdůležitější na rádiu, a sice reproduktor, je opět ošizený. Připadá mi to jako reklama na sušenky: Nyní větší balení! Ale uvnitř nebylo téměř nic. Adaptér je komplikace navíc, buď ho ztratíte, nebo se vylomí kabely. Však si koupíte nový. Proto zabudované zdroje s klasickým síťovým přívodem už neletí. Alarm je úplnou zbytečností ale tváří se jako funkce navíc. Kde jsou ty zlaté časy poctivých rádií!?
„To nejdůležitější na rádiu, a sice reproduktor, je opět ošizený.“
High-end to není, ale při kvalitě vysílání rádia by mi to srdce netrhalo. Kdyby to umělo odněkud přehrávat třebas FLAC, to by byla jiná. Ale tohle je jenom rádio. Pardon, ještě budík. Wow! :-)
Vidím příslovečné rozevřené nůžky v celkovém poměru kvalita + funkce / cena. 1790 Kč se mi nezdá adekvátních za pouhé rádio s hodinami a budíkem. Nemít digitální tuner, klidně by to mohla být při troše nadsázky vykopávka z minulého století.
A DAB+ tuner je a bude na české scéně, alespoň podle mého názoru, ještě nějakou dobu záležitostí nadšenců. Zatím digitální rozhlas zabijí neslavné pokrytí a nízký bitrate. Poslouchat mizerné audio, ale hlavně, že je přijímané digitálně? To mě vážně nebere a mainstream prozatím zřejmě též moc ne, dokud běží analog ...
Nerozumim pozadavku na FLAC. K cemu by byl bezeztratovy format na tranzistoraku?
Naprosto souhlasim s tim, ze i kdyz je to male radio, tak by to v dnesni dobe mohlo mit slusne hrajici repro. Highend snad nikdo neocekava? :)
Naopak bych v dnesni dobe cekal BT, protoze telefon ma dnes kazdy a moznost si prehrat svoji hudbu (z SD karty, Spotify, netradio apod.) na chate by uvitalo dost lidi.
18 stovek za plastovou nicmoc krabku a plošňák ? Zjevně si chce výrobce nabo prodejce nahnat peníze na jakési zatím pseudovyjímečnosti DABu. Přijatelná cena za toto rádio je tak pětikilo, víc ani omylem. Osobně jsem uvažovalo DAB minireceiveru k hifisestavě, ale nakonec jsem zvolil příjem wifi rádií. Jenže receiver (velikost budíku, pouze přijímač s LINE výstupem) stojí přes 2000,- Kč, takže ve finále mám do sestavy připojen nevyužitý 10 palcový netbook, přes nějž stream přijímám a mající slušný zvukový výstup.
Reprák mě taky zklamal, čekal jsem větší. Ale i malý nemusí být úplně tragický, mám repráčky k PC 2.0 Divoom a při porovnání se stejně velikými (ale výrazně lehčími) satelity z 2.1 Genius je to sakra rozdíl. Ty Geniusy jsou tragické, hlavně že mají oranžovo zlatavou lesklou menbránu.
Se zdrojem souhlas, a nemuselo by tam třeba být to závaží, nebo menší.
Rádio na chalupu, nebo chatu rozhodně nepotřebuju, ale koupil jsem si k hifi komponentům od Kenwooda jako doplněk od Hamy model DIT2000 a musím říct, že je to super. Šíře akorát do sestavy o 43,5 cm, příjem FM, DAB a DAB+, Spotify, USB, přehrávání z dalšího zdroje AUX (cinch), přehrávání internetových rádií ze sítě (Frontier Silicon - možnost po registraci na webu skládat vlastní seznamy rádií, které jsou pak dostupné přes síť v nabídce přijímače), LAN (RJ45) a dual band WIFI 2,4 a 5 GHz s odnímatelnou anténou, která jde vyměnit za jinou, výstup na zesilovač (cinch). Rádio má DO a velký barevný LCD, kde se zobrazují různé informace, loga stanic, náhledy obalů alb, apod. Rádio umí taky více audio formátů, jak z USB tak ze sítě (MP3, FLAC, WAW, AAC ...). Příjem dobrý, zvuk taky dobrý i přes sluchátka (3,5 mm jack vpředu). Šlo mi hlavně o internetová rádia a přehrávání z domácího NASu, který mám v obýváku a rádio v ložnici. Jedu přes wifi. Rádio má velmi dobré vyhledávání podle žánrů, zemí, apod. a taky podle názvu stanice, nebo obsahu. Ze serveru přehrává bez problémů a vidí i připojený HDD do routeru, nebo třeba moje PC s Win10 a vlastně vše co je připojeno do domácí sítě s DLNA, nebo UPNP. Za toto musím společnost Hama pochválit, jde opravdu o dobrý výrobek a oproti konkurenci nebyl ani tak drahý, pořizovací cena cca 3.700,- Kč.
Externí napájecí adaptér je snad jediné, co na nových modelech má smysl oproti dřívějším výrobkům. Samozřejmě proto, že obvykle to první co zdechne je právě zdroj a vyměnit externí je podstatně menší komplikace, než nechat opravovat zdroj uvnitř. Před pár lety toto zjistil TechniSat u SAT a DVB-T přijímačů, teď to (konečně!) zjišťují i jiní výrobci spotřební elektroniky.
Nechápu,proč do skříně nedají pořádný reprák,když je tam dost místa.A zdroj by mokl být také uvnitř.Kdyby tam byl zdroj s trafem,nemuseli by tam dávat kus železa.Nejhorší na tom všem je ta cena,za rádio ze 70.let.Ani za komoušů by nebylo tak drahé,a to jsme elektronikou spláceli nízké ceny potravin.
„Nerozumim pozadavku na FLAC. K cemu by byl bezeztratovy format na tranzistoraku?“
Na nic? :-)
Já nepsal, že má podporovat FLAC. Myslel jsem to tak, že na technickou kvalitu audia analogového i digitálního rozhlasu v ČR mi nepřijde dotyčný reproduktor nijak zvlášť na závadu (maximálně s ohledem na celkem vysokou cenu za pouhé rádio).
Jako problém bych probíraný reproduktor viděl u jinak orientovaného přístroje – hudebního přehrávače. A zejména, kdyby podporoval FLAC. Potom by si předpokládaná technická kvalita přehrávaného obsahu oprávněně žádala podstatně kvalitnější reproduktor ...
... ale na analogový rozhlas a (český) digitální rozhlas s mizerným datovým tokem by mi tenhle bohatě stačil. Už si rozumíme?
„Naopak bych v dnesni dobe cekal BT, protoze telefon ma dnes kazdy a moznost si prehrat svoji hudbu (z SD karty, Spotify, netradio apod.) na chate by uvitalo dost lidi.“
BT by nebyl od věci! Hmm ...
Ovšem za cenu tohoto rádia seženete k propojení s mobilem podstatně kvalitnější přenosný BT reproduktor. Mobil přitom dnes už téměř automaticky dodá kromě hudby, rádií a audia obecně z nespočtu zdrojů také FM tuner.
Že by výsledná kombinace zařízení nepodporovala DAB(+), to by mě osobně moc netrápilo. Stejně považuji FM tuner v mobilu za přežitek, když Internet nabízí tolik zdrojů hudby a dalšího audio obsahu. Navíc se ho dá spoustu uložit off-line přímo do mobilu (interní paměť, paměťová karta).
Kdo chce trochu luxusu a připlatí si, může si pořídit sofistikovanější přenosný reproduktor, který vedle BT (+ NFC) podporuje Wi-Fi, Google Cast, Spotify Connect a podobně. Některé kousky mají jako bonus integrovaný přehrávač hudby z paměťové karty či flash disku.
Na veletrhu CES 2016 bylo podobných zařízení k vidění dost a dost, takže evidentně nyní letí. Našly by se také modely, které mají vlastní FM tuner (leč podpory DAB/DAB+ jsem si nikde nevšiml). Zaujal mě kousek tuším od Sony, který navíc má na vrchní straně malý solární panel na dobíjení vlastního akumulátoru např. na cestách. Přitom stále slibuje krytí IP67. Hezké, ale asi hodně drahé (cena nebyla oznámena).
Nechápu, co je na tom k divení ? Ano, přes wifi přijímám po netu streamovaná rádia a různé hudební kanály již několik let. Jen k tomu nepoužívám separátní drahý wifi tuner, jako někdo v diskuzi nade mnou, ale nevyužitý netbook a jeho zvukový výstup, zapojený do vstupu AV receiveru jako další zdroj modulace. Pokud jste o této možnosti příjmu tisíců rádií z celého světa ještě neslyšel, doplňte si informace, protože vaše otázka svědčí o fatální neznalosti nebo je to jen hraní se slovíčky :-P