Sice by mohli vyčlenit jednoho člověka, který by řešil jednu žádost denně, ale zákon na to myslí a pokud firma nevynaloží veškeré možné úsilí. Pokud ne, výsledná pokuta záleží i na tomto. Tímto přístupem by se dostali automaticky k nejvyšší možné hranici pokut. Pokud za jeden den mají 12000 žádostí a za každou mohou dostat pokutu až 5 milionů korun, obstrukcemi by se mohli dostat na pokutu až 60 miliard Kč. A to si myslím, že ve spoustě zemí EU budou pokuty ještě vyšší než u nás. Nejsem si jistý, že by byl Google ochotný obětovat veškerý zisk na pokuty za to, že ignoruje zákony.
A kteréže úsilí je to "veškeré možné"? Kolik lidí na to musí Google nasadit, aby ho velemoudrý evropský soud nepotrestal za obstrukce? Resp. kolik ze své zisku (či snad obratu?!) musí obětovat na tuto administraci, aby evropští socialisté, strážci morálky a pokojného dospívání dětí měli pocit zadostiučení všem mravokárným směrnicím? A proč že to vlastně nezaplatí žadatel sám ve sporu s autorem informace (tedy nikoliv jejím katalogizátorem)?
Opravdu nechápu, jak někteří nevidí ty absurdity, které se tu splétají z rozhodnutí soudu. Jak daleko to ještě bude muset dojít, aby lidem svitlo?! Zatím tu máme knihovníka, co z vlastní výplaty odškodňuje lidi za něco, o čem se oni domnívají, že jim škodí, a co ve skutečnosti o nich napsal někdo jiný. Navíc mu ještě vyhrožujeme brutálními postihy, kdyby to s tím proplácením snad chtěl flákat, přičemž samozřejmě neřekneme, co to to "flákat" je. Další stupeň tohoto kocourskovského případu bude nejspíš následovat, až knihovník zjistí, že vyplácí víc, než je jeho výplata. Jo a abych nezapomněl - tohle všechno se samozřejmě týká jen jednoho konkrétního knihovníka. Vítejte ve spravedlivé Evropě!