Google podporuje pouze své jádro a nehodlá se podřizovat nějakému jinému jádru, jenom kvůli nějakému debilnímu pravidlu.
Tak jaképak prý. Stejně tak nejde o nějaký bojkot. Prostě vytvoření prohlížeče na úplně jiném jádru je větší práce než na vlastním existujícím základu. Tak se jednoduše rozhodli, že to nemá smysl.
Vážně? A co iPhone a iPad? Tam Google Chrome nemusí používat to jádro, které mu diktuje systém? Samozřejmě, že musí. A samozřejmě to není Blink. Jenže cca 2,5 % (Windows Phone) a cca 25 % (iPhone) je sakra rozdíl, takže jádro sem, jádro tam.
A co se náročnosti týče: pochybuji, že Google má horší finanční a lidské zdroje než nějaká čínská firmička, která vytváří Maxthon. Přitom ten pod Windows Phone používá jiné jádro než na mobilech s jiným systémem. Číňanům se to přesto zjevně vyplatí.
Tak třeba zrovna prohlížeč pro Android nyní Microsoft nevyvíjí, ale podívejte se na hromadu jiných jeho aplikací na Google Play. Ale nejen tam. Třeba Chrome Web Store pro Chrome OS.
Které další produkty Google kromě Chrome jsou na platformách Microsoftu, nebo obecně na negooglích platformách, nedostupné? Někde asi ještě Hangouts, a tím výčet nativních aplikací končí, ne?
„podporuje všemožné patentové troly“
Jakoby samotný Microsoft s patentovými trolly problémy neměl. Ohledně patentů si Microsoft, Google, Apple & spol. nemají co vyčítat.
„BTW. Kde je Internet Explorer pro Android? “
Tak třeba zrovna prohlížeč pro Android nyní Microsoft nevyvíjí, ale podívejte se na hromadu jiných jeho aplikací na Google Play. Ale nejen tam. Třeba Chrome Web Store pro Chrome OS.
„Ne že by ho teda někdo chtěl...“
Ona byla nějaká valná hromada uživatelů Androidu, kde Vás zvolili tiskovým mluvčím? Že mě nikdo nepozval ...
Mě je úplně jedno, jestli je či není Google Chrome dostupný pro Windows Phone. Jen mě štve (slušně řečeno), že Google si hledá falešné záminky, aby si mohl hrát na svatouška a lidi mu to pořád ochotně žerou.
Když neumíte hledat sám: https://itunes.apple.com/us/artist/google-inc./id281956209
To jsou aplikace dostupné pro iPhone nebo iPad. Jak se z toho dozvím, jaké aplikace nebo služby nejsou dostupné na Windows Phone? I když to vezmu podle toho seznamu pro iPhone, první strana, tak určitě dostupné jsou YouTube, Search, Maps, GMail, Translate, Drive, Google+, Hangouts chat (nevím, jak je to s videohovory), Docs, Sheets, Play Books. Nevím, jak jsou na tom Earth a Play Music, ty možná potřebují v prohlížeči nějaký plugin. Nativní aplikace musí být prohlížeč, Chromecast a Authenticator, takže u těch se můžeme podívat, zda jsou dostupné pro Widnows Phone. Snapseed, Voice, YouTube Capture a Slides neznám, takže netuším, zda jsou to nějaké webové aplikace, nebo zda to také potřebuje nativní implementaci.
To jako myslíte, že webové aplikace jsou náhradu nativních aplikací?
Notabene velmi limitované mobilní verze apriori závislé na mobilním připojení?
To těžko. Jinak by se snad Google neobtěžoval s vývojem aplikací pro vybrané platformy (každou zvlášť), když by všechny mohl pokrýt jednou webovou, nemyslíte?
Ne. Webové aplikace jsou u Googlu primární (už jenom proto, že jsou zpravidla o dost starší, než smartphony vůbec). Nativní aplikace pro smartphony jsou doplňkem těchto webových aplikací, a pouze zvyšují komfort uživatelů. Máte snad nativní aplikace Googlu aspoň pro desktopová Windows? Nebo dokonce pro jiné desktopové OS? Pokrýt vše jednou webovou aplikací je základní filozofie Googlu. Proto vznikl Chrome OS, proto vznikli Android, proto začal Google vyvíjet vlastní prohlížeč - aby měl kde provozovat své webové aplikace.
Co do toho motáte desktopová Windows? Tam webové aplikace běží jakžtakž bez problémů, ale stejně potřebují výpomoc nativních programů. Prohlížeč Google Chrome a halda rozšíření pro něj. Nemluvě o non-web zvěrstvu Native Client. Dále plug-iny pro ostatní prohlížeče. Utility Google Drive a Google Music Manager. Správce fotek Picasa atd ...
Mobilní nativní aplikace vznikají proto, že mobilní web zdaleka nestačí. Nejsou žádným bonusem navíc, který být může, ale nemusí. Je to přesně naopak. Tím bonusem jsou z hlediska efektivity a funkčnosti mobilní webové aplikace.
O jakých obecných omezeních píšete? Takový GMail vznikl jako webová aplikace, funguje v libovolném prohlížeči, který se řídí webovými standardy. Všichni uživatelé na desktopu ho využívají přes webový prohlížeč. Tak proč to podle vás nejde úplně stejně používat i v mobilním telefonu? Výkon na to mají mobily dostatečný, existenci prohlížeče fungujícího podle standardů také nic nebrání.
Snad máte pravdu a andílek Google jednou dostane také pořádně za uši. Třeba od Evropské komise až zase bude potřeba dát injekci eurozóně. A Apple by mohl být další na řadě. Tyhle firmy ale očividně mají Brusel lépe podchycený (podplacený?) než Microsoft. Stačí si vzpomenout na doby, kdy hudbu z iTunes přehrály jenom iPody ...
A pritom Android stoji za ho***. Uz aby na muj tablet naportovali TWRP, Android poleti, dam si tam mnohem radeji vyvojovou verzi Ubuntu Touch a i kdyby me to porad otravovalo errory, bude to lepsi, nez Android, u ktereho nemuzu cekat, ze by se nejak vic rozvinul a vydal se cestou desktop linuxu.