Nová 64bitová varianta není jedinou novinku, kterou čerstvý Google Chrome 37 přináší uživatelům Windows 7 a vyšších. Rovněž zavádí podporu systémového DirectWrite API. Tvůrci prohlížeče uživatelům slibují kvalitnější a čistší vykreslování textu na displejích s velmi jemným rozlišením, aniž by weboví vývojáři museli hnout prstem.
Rozdíl při vykreslování textu za užití GDI nebo DirectWrite API.
Google Chrome pro renderování textu používal Graphics Device Interface (GDI), jehož kořeny sahají do 80. let minulého století. Tvůrci prohlížeče tvrdí, že odráží technické kompromisy své doby zohledňující zařízení s nízkým výkonem i rozlišením. Přechod na DirectWrite API prý dlouhodobě patří mezi nejžádanější novinky.
Na platformách Windows a Mac (OS X) nyní Google Chrome méně obtěžujícím způsobem upozorňuje na zablokovaný doplněk, který využívá zastaralé Netscape Plug-in API, s jehož podporou prohlížeč letos končí. Google Chrome pro Linux jej již nepodporuje od letošního jara, takže této platformy se změna již netýká.
Další položky ze seznamu novinek se již naopak vztahují na všechny podporované platformy osobních počítačů. Převážně jsou technického rázu. Z nových webových technologií nyní prohlížeč ve výchozím stavu podporuje Web Cryptography API. Nově zavedené subpixelové škálování fontů má zlepšit plynulost animací textu.
Z HTML 5.1 je nově podporována značka dialog, díky níž vývojáři webových aplikací mohou uniformní modální dialogy okna prohlížeče nahradit čistě webovým řešením, které si sami nastylují. V neposlední řadě Google Chrome 37 přináší pět desítek záplat. Odměny za objevené chyby tentokrát Google vyšly celkem na 43 tisíc dolarů.