„Rozdíl je v tom, že USA lze považovat za spojence. Je to věc důvěry.“
k tej dovere som si spomenul na toto: https://www.youtube.com/watch?v=cw2G97XQZjw
:)
Na spravu obvykle vysokou skolu nepotrebujete. Na to staci kdejaky OPSak. Co je dulezite je praxe,praxe a praxe.
U ceskych VS skol to mate jeste tezsi protoze pro mne maji v IT vyznam VS skoly tak dejme tomu od 1995. Nejvice vsak od zacatku milenia.
Pred tim nema cenu brat VS skoly vubec v potaz pokud se clovek nedostal k nejake vyznamne technologii. Napriklad velky vyznam maji lide kteri byli u zacatku CESNETu.
TSMC zapoli typicky s tim ze i v tak rozvinute zemi jakou je Taiwan je vycerpano mnozstvi lokalnich specialistu. Rust TSMC prerostla moznosti populace na Taiwanu. Protoze tech vzdycky budete mit v tomto uzkoprofilovem oboru malo. Je to tezky obor kde musite nabrat hodne znalosti a prehmaty se u vysledne nepromiji. Soucasne je spousta veci utajena pod patenty a jako technologie strategickeho vyznamu takze na zacatku studia a kariery se muzete chytat u technologii ktere patentove chraneny nejsou. Trva dlouho nez jste produktivni.
Asi bych k tomu dodal, že přímá správa z číny obvykle bývá z důvodů, že místní zaměstnanci na to duševně nemají či jich je extrémně málo. Ty falešné vysoké školy s dělnickými kádry nejsou dostačující.
Podobně to má Taiwanský TSMC kde dochází k obviňování, že si vozí vlastní specialisty. Důvod je zcela totožný, lokální křováci nejsou dostačující.
Každý dodavatel, kterým nejsem já sám je hodný prověřování a analýzy. "Zlou" Čínu si západ vytváří sám. Srovnávání s Ruskem je zcela zavádějící (to byli vždy magoři).