Az na tu drobnost, ze nikdo nic neproklepnul.
Pokud zminujete onen clanek, ktery se i tady nekde kolem povaluje, tak ten maximalne konstatoval ze ve sledovanem obdobi se nedelo "nic" zajimaveho, coz samo o sobe jako kostatovani toho vseho co odesilano (i pres maximalne restriktivni konfiguraci) bylo, take neni jinak adekvatni.
Zasadni totiz je, co delano byt (na zaklade EULA) muze. Ze se to ve vasem PC objevi az po nejakem patchi je z toho pohledu naprosto nezajimave. A ze se podobne veci objevuji je zcela zjevne - MS onen "diagnosticky" nastroj promptne backportovat do Win7 ... a hbite prisel s kumulativnim zaplatovanim, aby si zajistil, ze nikdo nebude bez nej.
Zajimave je to predevsim pak proto, ze o jinych "technologiich" tvrdi, ze je backportovat nelze (napriklad DX12) coz je pochopitelne naprosty nesmysl, je to jen hloupe API.
Potesujici jsou pak zkusenosti uzivatelu. Napriklad to, ze Win 10 ... z neznameho duvodu ... scanuji vsechny do systemu pripojene disky (i pri tom upgrade, ktery probihal nedavno), coz trva klidne hodiny, a, jen tak mimochodem, pri tom klidne prepisi strukturu disku. Procpak to asi delaji? A co je systemu do toho, co na tom disku je?
Míro, (a několik dalších zoufalců), kolik vám Mrkvosoft za ty vaše blitky platí? Pokud nainstaluji systém a stroj odmítne fungovat, protože Mrkvosof nejlépe ví, co jeho zákazníci potřebují a spolu s O. S. dodá i nekompatibilní ovladače, je to špatně, ale není to tragedie. Tragedie je, Když horko těžko seženu fungující ovladač, nainstaluji ho a Mrkvosoft ho při dalším stažení záplat(y) opět nahradí tím svým shitem. Za poslední měsíc jsem Shit 10 nahradil Linuxem v několika desítkách počítačů, (kompletní instalace max 12 minut, dalších 10 minut úprava vzhledu na motivy Windows a instalace reklamy blokujících doplňků do prohlížeče) a 100% spokojenost. Klikací ikonky zůstaly a 99% uživatelů nic jiného nechce. Fungují jim maily, mohou na facebook funguje jim stahování hudby a fotek z netu, dostanou se na Rajče, i pár her pro děti se najde a několik dalších občas použije Libre Office.
Existuji v tomto pripade pouze dve varianty - v MS se nekdo probere, nebo MS konci. Mnoho casu uz jim ale nezbyva. Korporat zacne v dohledne dobe resit, co dal. Pochopitelne Win10 aktualne nikdo nasazene nema (silence pominme), a pri stavu, kdyz co 1/4 roku prestane system zcela fungovat, nici data, odstranuje aplikace atd atd ...
Potesujici na tom je predevsim pak to, ze mnoha managerum se win 10 vnutily do jejich domacich PC/NB. Coz (alespon z me osobni zkusenosti) vedlo minimalne v 50% k tomu, ze jim "to samo prestalo fungovat". Ti, kteri to nejak "prezili" pak dorazili neskutecne vytoceni nejpozdeji prave tento mesic. Prekvapive vsichni s pozadavkem, ze "to" musi pryc, protoze to vecne nefunguje/spotrebuje jim to vsechna mobilni data/jiz ponekolikate jim zmizela jejich aplikace/neustale jim prestavaji fungovat asociace/...
Az jim nekdo nadhodi, ze totez by meli nasadit i ve firme ... budou minimalne hodne vahat.
Možná by se daly ty aktualizace a sběr dat překousnout, kdyby ty poslední produkty od MS byly lepší než předchozí a fungovaly. Místo toho po XP a 7 z toho udělali stěží použitelný shit a s každou vnucenou aktualizací stále hrozí, že se z jakž-takž zprovozněného systému stane cihla.
Nakonec to skončí tak, že člověk si bude muset při spuštění počítače s widlemi stáhnout z vlastního serveru i funkční obraz systému, provozovat to v nějaké formě odříznuté od internetu nebo se nakonec donutit se na celý MS opravdu vykašlat a přejít na jiný OS.
1/Ve střední Africe ještě nejsme, i když k banánistánu se tak nějak blížíme.
2/ LZPS je paskvil, na který se odvolávají zejména gauneři všeho druhu. Právo na soukromí znamená to, že bez mého výslovného souhlasu, ale i s ním, pokud je k jeho vyžádání použit nátlak typu EULA, mi z počítače nikdo nesmí tahat žádná data, tedy absolutně nikdo, včetně policie, pokud to nemá povoleno soudem, přičemž soud by měl mít za povinnost mne předem informovat, nebo tajných služeb. Pokud někdo cítí chorobnou potřebu se zviditelňovat na sociálních sítích, je to jeho problém, ale pokud nechci, aby mi do počítadla někdo lezl, tak by přes to neměl jet vlak. Takže cokoli, včetně tzv. telemetrie, nebo nutnosti aktivace, včetně nutnosti vytvoření osobního účtu, pokud chci nějaký SW používat, je v rozporu právě s tou vaší LZPS. (Naštěstí existují cracky, kterými lze aktivaci obejít a SW používat bez toho, že bych měl někde nějaký účet. Je otázka, jak dlouho to ještě půjde. Shit 10 už dělá problémy a pod Shit 11 už bude počítač nejspíš fungovat pouze jako terminálová stanice.)
Oba jste zábavní, ale být vámi, tak si prohlédnu, co jsem napsal a zastydím se. A kde bere můj ISP konektivitu, je mi šumafuk, to je jeho věc a moje zbytečná starost. Ale k meritu věci: to, co dělá Mrkvosoft a jeho kamarádíčci, jakož i mnohé další firmy, je hrubé zneužití technických možností elektroniky a bezprecedentní porušování práva na soukromí a je nejvyšší čas, aby všechny tyhle těžaře dat někdo globálně profackoval a to tak, že důkladně.
Pominu-li objektivni potize technickeho razu W10, ktere ten system proste ma (a zrejme jeste dlouho mit bude soude dle toho, jak dlouho se identicke problemy v systemu vlecou), pak obrovskou katastrofou je fakt, ze Microsoft tou vicemene nasilnou akci s updatem z W7 na W10 nedal sanci i velkym vyvojarskym firmam adekvatne reagovat na poli vyvoje zvlaste specializovanych (a drahych) SW.
I u nas ve stredne velke firme (500 uzivatelu) byl nejprve trosku tlak prejit na W10 plosne, jenze v ramci testovani jsme zjistili, ze 19 nasich korporatnich aplikaci ve W10 nefunguje vubec, nebo velmi spatne, z toho pak vsechny 4 klicove, na kterych byznys stoji. Tlak ustal, jenze dnes jsme o rok dale a situace je stejna - budto nas SW stale nema oficialne podporu ve W10, nebo sice existuje jeho verze pro W10, ale vyrobce SW po nas prakticky chce zakoupit kvuli kompatibilite s W10 cely SW znovu - coz v ojedinelych pripadech znamena az milionove investice (pozor, to neobnasi jen samotny nakup SW, ale i vsechny doprovodne cinnosti, ktere jsou nezanedbatelnou polozkou).
Takze bylo rozhodnuto usilovne hledat (v pripadech, kde to jde) alternativy v OSS, a to jak aplikace, tak OS jako celek - coz nas sice nijak zvlast kvuli velke homogenite prostredi a pokrocile integraci s produkty MS nijak zvlast netesi, ale asi nic jineho nezbude.
Ze W10 neodeslou nikam nic bez naseho svoleni, to dokazeme zajistit pokrocilym firewallem (coz uz mame i otestovano), ale ty ostatni aspekty je zatim pro pouziti v korporatnim prostredi pohrbivaji.
Tvrdit o W 10, že je to shit, znamená jim nezřízeně lichotit. A Linux používám jen a pouze k činnosti na internetu, jinak pracuji pod W7, což ovšem nikdo neví, protože mám W7 od netu dokonale izolované a po instalaci jsem je aktivoval crackem, (stejně, jako Photoshop), takže u Mrkvosoftu ani u Adobe žádný účet nemám. To, že něco můžu při instalaci vypnout, ještě neznamená, že to nikdy nebude fungovat; bude, jen o tom nebudu vědět a 80%? Vzhledem k tomu, že těch klíčových 20% vypnout nejde, je úplně jedno, jestli povypínám 80% nebo nic. Přepínání grafik a podobné věci neřeším, stejně tak, jako netvrdím, že Linux je vhodný pracovní nástroj na cokoli. Linux je vhodný pro BFU, kteří chtějí efektivně řešit ochranu svého soukromí a nebýt ohrožováni různými svinstvy, které si Widle tak rády stahují z netu. Že je Linuxu na desktopech málo, je ,,zásluha" obchodní politiky výrobců HW a prodejců, kteří se na přání: Chtěl bych NB s Linuxem zatváří jako by jim bez umrtvení trhali zub. BFU, který si koupí NB ho chce používat a ne řešit dodatečnou instalaci všeho možného, takže koupí jakýkoli shit, hlavně když to hned po zapnutí funguje. Kdyby mu prodejce nabídl počítač s předinstalovaným Linuxem, upraveným do podoby Widlí, koupí ho bez jakýchkoli rozpaků, protože když to má klikací ikonky, tak si s tím budu rozumět a je úplně jedno, jak se tomu říká.
Jak konkrétně by se měl přístup změnit, aby Linux měl dostatek SW - což je v současnosti základní překážkou v jeho rozšířenosti?
Ten důvod, proč na Linxu není SW je, že má malé rozšíření a malé rozšíření má, že je na něj málo SW. Problém vejce - slepice, na nějakém přístupu vůbec nezávisí :(
Mám v počítadle W7, na které byl HW při dodání vybrán. (NB zakoupen bez O. S. jako stavebnice, HW vybrán s tím, že na něj pojede W7 a Ubuntu). První, co jsem po instalaci W7 udělal, (instalační medium provedlo i aktivaci), bylo to, že jsem odstraněním ovladačů veškerého HW, komunikujícího s vnějším prostředím znemožnil Widlím přístup na net. Takže nemusím řešit nepovedené záplaty, viry ani nechutné praktiky Mrkvosoftu, natož nějakou telemetrii. A pevně doufám, že se najde někdo, kdo Mrkvosoftu za toto debilní chování řádně opepří život. Do toho, co v počítači mám a co s ním dělám, nebo nedělám nikomu nic není a mrkvosoftu už vůbec ne.
Odstranit ovladače těchto komponent jde vždy, i když někdy je k tomu potřeba SW třetích stran. A HW, který nemá v O. S. ovladač, je pro odesílání dat nepoužitelný. Tím pádem je pro práci na netu nepoužitelný celý O. S. což by mohl být problém při reinstalaci, kdy je nainstalovaný O. S. nutno aktivovat a ne každý umí do instalačního media integrovat aktivační crack.
Podobne systemy pro zjistovani identity jsem delal a z takoveho kratkeho vzorku textu se to poznavat nedalo...tedy presneji - s pravdepodobnosti nad 90%. Zrejme vas pocit spada do kategorie 6. smyslu, ktery se obtizne programuje, i kdyz bych za to dal nevim co. Ostatne, neni to jedno "who is who?" :-)
Problém vejce-slepice může trvat klidně dlouho.
U MS je ten HW pro Windows minoritní. Služby pro koncové uživatele jsou taktéž minoritní a pro firemní jsou i pro Linux (RedHat, například).
Ale Linux je výborná konkurence, jen je na něj malý výběr "desktopových" programů. V serverovém použití, kde je výběr programů dostatečný konkuruje zdatně.
Když píšu desktopový program, tak je mi srdečně jedno, jakou licenci má OS - mě to nijak neovlivňuje. A mimochodem, podle vás by tedy mělo být pro BSD bylo víc "desktopových" programů, protože nemá to "zlou" licenci. Ale není. Takže v licenci to také není.
"bezprecedentní porušování práva na soukromí"
O jakem pravu to mluvite? V clanku 12 LZPS se pise jen o nezasahovani do soukromeho zivota, rodiny a korespondence. Pricemz to posledni realne neexistuje ani v pripade klasicke posty, zkuste jet do libovolne stredoafricke zeme, na trzisti kouput rucni granat (bezne k dostani kolem $10) a poslat si ho postou domu.
Existuje také druhá možnost a sice dualboot. Nainstaluji W7, (sehnat verzi s doinstalovaným aktualizačním crackem není zas až takový problém), hned po instalaci vyhodit ovladače všeho, co umožňuje komunikaci s okolím, (bluetooth, wifi, síťová karta) a doinstalovat vhodnou Linuxovou distribuci, která mi bude zajišťovat komunikaci s netem. Widle pak mám na práci, na což základní verze bez antiviru bohatě postačí a Linux na šmejdění po netu.
Jedno z pravidel diskuzí, říká "nekrmte trolly".
Proto se budu tímto řídit a toto je definitivně poslední příspěvek.
Nejsem zaměstnanec Microsoftu, Googlu, Facebooku ani žádné podobné firmy. Nikdo mi nic neplatí.
Tady někdo buď opravdu nechápe nebo záměrně provokuje.
Představy některých, že existuje jediná správná super dokonalá firma a pak spousty těch špatných ani nemá cenu komentovat.
Opravdu každá velká firna i tzv. "komununitní" software má svoje průsery. Jen si to někteří nechtějí přiznat.
Tím končím.
Za rozšířenost Linuxu mohou hlavně vlastnosti Linuxu. NB se prodávají i bez systému. Nebo jen s nějakým pochybným Linpusem. A co na ně kupující instalují? Většinou pirátské Windows. Zjevně jim nejen nevadí doinstalovávat všechno možné (systém, ovladače, aplikace), ale také si ze známých a dostupných alternativ dovedou vybrat co jim vyhovuje.
Kdyby byla některá distribuce opravdu žádaná, výrobci a prodejci počítačů by to přivítali, protože by ji mohli instalovat zdarma. Instalovat nějakou dnes stejně nemá valný smysl, protože i fandové Linuxu si nainstalují tu, kterou sami prefarují.
Záleží-li někomu na rozšíření Linuxu, měl by se zamyslet nad tím, co Linuxu chybí, že je výběr uživatelů takový jaký je. Vymýšlet jak jim Linux "podstrčit" poté co se jen povrchně přebarví a uvnitř zůstane beze změny, je naivní. Většinu lidí to dost podceňuje. Zároveň se to i poněkud podobá přístupu Microsoftu při prosazování W10. Samozřejmě s "malým" rozdílem ve výchozí pozici.
Rozšířenost dělají průměrní uživatelé. Tedy žádní univerzitní výzkumníci, ale ani totální neznalci, které oklame pouhé přebarvení systému.
By mě zajímalo co Cortana shromažďuje za data když pro češtinu není funkční a tudíž není aktivní navíc nativně spolupracuje jen s vyhledávačem Bing který pro české prostředí není to pravé ořechové ( česká "lama" hledá přes Seznam nebo přes Gůgl ) Třesu se strachy jakožto běžný uživatel widlí že na mě najdou to že jsem v první třídě tajně kouřil za školou.
Pokud se někomu nelíbí co MS posledních pár let provádí, tak holt nepatří do cílové skupiny. Takových uživatelů, kteří nechtějí restriktivní ekosystém, nestojí o dohled z Redmondu, o cenzurovaný cloud, o "software jako službu" a další změny, se totiž MS klidně zbaví. Jedno zda jich bude 10% nebo 60%. Nepřinášeli by dost peněz. Smyslem toho všeho je dosáhnout podobných zisků jako má Apple. MS se samozřejmě snaží ztráty na rozšířenosti minimalizovat, proto vše dávkuje postupně. Občas i něco zkoriguje. Toho podstatného se ale nevzdá. Nic ho k tomu nenutí protože konkurenci v podstatě nemá.
"Probrat" by se měli tvůrci alternativ, zejména linuxových distribucí. Po letech mizivého rozšíření Linuxu na desktopu by jim mohlo dojít, že lpění na starých přístupech k úspěchu nevede. Stávající distribuce spíše MS pomáhají tím, že mu poskytují výmluvu na údajnou konkurenci. Stačilo by přitom okopírovat filosofii, způsob práce a koncepci, které fungovaly Microsoftu u (prozatím) nejlepšího systému všech dob - Windows XP. Sice by si to vynutilo kompromisy, nad kterými by pravověrní linuxáci ohrnovali nos, ale i oni by měli prospěch z dostupných ovladačů pro hardware, z komerčního softwaru a her.
Mrkvosoft by byl padlý na hlavu, kdyby O. S. postavil tak, aby kdejaký polointeligent po několika minutách zjistil, co se v počítadle při aktivaci, nebo aktualizacích všechno děje. Někomu asi uniklo, že komunikace je šifrovaná a cokoli, co se vypíná softwarově, lze přes nějakou nevinně vypadající funkci dálkově ,,probudit" v době, kdy je 99% šance, že u stroje nikdo není a po libosti v něm čmuchat.
1) Hned na začátku jsem psal, že žádná firna ani software není dokonalý.
2) Používání výrazů typu "Mrkvosoft" a podobných svědčí o "vysoké" inteligenci dotyčného. Mám s tím bohužel velmi bohaté zkušenosti.
3) Chyby v software ani zdaleka nedokážou způsobit tolik škody jako "odborník", který se chystá "opravovat" počítače.
Jedinou odbornou "kvalifikací" těchto umělců bývá vlastnictví telefonu s Androidem, případně účtu na Facebooku.
Všechny tyto postřehy pochází z praxe. Oblasti IT se profesionálně věnuji už více než 15 let. Velice dobře vím o čem mluvím.
Se slepicí a vejcem je to už dobrá výmluva jenže mi nejsme už na přelomu tisíciletí...
Pokud se na Microsoft a Apple díváte jen jako na operační systém zaspal jste dobu. Už dávno kromě software , prodávají hardware , poskytují služby a prodávají mediální obsah.
Konkurovat jim tím, že vymyslíte jen další distribuci Linuxu nejde nebo obecně jen nějaký OS nelze.
Částečně se toho problému dotýká i tohle http://www.rozhlas.cz/radiowave/stitky/_zprava/opravit-svet-tak-snadno-nejde-ani-kdyz-jste-ze-silicon-valley--1643674
To se týká jak Linuxu, BTC, 100$NTB, internet pro všehny atd...
Jinak alfou a omegou užití využití Linuxu je jeho licence a komunitní tvorba. Pro některé business plány to je ale nedostačné, nebo přímo špatné negativní.
Raději sáhnou pro UNIXu nenakaženém "vše spásnou" licencí, která dá zdrojáky pro dobro světa všem... ...a že některé zdrojové kody a programy nikdy díky tomu nevzniknou to se jako PR moc nehodí....
Linux má málo softwaru hlavně v oblastech, které jsem zmínil. Aplikací pro běžné použití (browsery, kanc. programy, přehrávače videa, hudby, editory obrázků apod.) je na něm poměrně dost. Lidé je používají, ale většinou na Windows. A to přesto, že ne každý Win potřebuje kvůli specializovanému SW nebo hrám. Důvodem jsou některé iritující vlastnosti Linuxu, které uživatele odrazují. Následkem je malá rozšířenost desktopového Linuxu. Z ní pak plyne jeho ignorování částí komerčních výrobců.
Přístup vývojářů distribucí by se měl změnit od současné "lidové tvořivosti" k napodobování toho co funguje a po čem (imho) uživatelé znechucení W10 volají. Konkrétně (seřazeno zhruba dle důležitosti):
1. Odstranění roztříštěnosti. Zavedení kompatibility většiny distribucí mezi sebou. Distribuce by neměly vytvářet vlastní rádoby ekosystémy.
2. Odstranění "závislosti" na repozitářách a odstranění oddělování knihoven (byť za cenu nárůstu velikosti). Distribuovat software v jednom souboru (archívu), tak jak je (většinou) dobrým zvykem na Windows i na Androidu. To dává uživateli kontrolu, umožňuje uložit si staré verze, je to jednoduché a cesta od autora k uživateli je rychlá.
Neznamená to, že by bylo nezbytné zavádět instalátory (bezp. riziko) nebo je dokonce napodobovat tak tupě jako třeba Q4OS. (Jejich pokus vypadal jako instalátory ve Windows, ale byl to netinstall, což naprosto popírá skutečný účel).
Neznamená to ani zavádět problémy z XP (zásahy do registrů a knihoven). Osobně by mi stačily portable programy (které existují, ale málo se používají). Konkrétní implementace může být jiná.
3. Nedávat do distribucí software navíc. To mělo smysl v době před rozšířením internetu. Nestojím o 4 různé přehrávače videa, když používám VLC. Nechci haldu programů, které nepotřebuji a neznám. Je to matoucí. Raději si sám vyberu a stáhnu co potřebuji. A nechci tam ani LO (které používám), protože zvětšuje velikost distribuce, kterou chci třeba jen rychle vyzkoušet ve virtualboxu (S chodem v něm by distribuce měly počítat)
4. Alespoň u některých distribucí pro masy by UI mělo mít zhruba koncepci XP. To neznamená, že všechno musí vypadat jako Luna, ale že nastavení bude zhruba tam co "ovládací panely" a že "zástupce" na ploše půjde vytvořit stejným přetažením jako na Windows.
Zkusil jsem vypsat to hlavní, co je zároveň realizovatelné. Nejde o detaily implementace, ale o funkčnost, která se osvědčila a kterou linuxáci vesměs odmítají s poukazem na neochotu učit se novému (shodně s propagátory W10) nebo na vlastnosti mající význam na Unixu, ale ne na běžném domácím či pracovním počítači.
Tohle je to nejrozumnější, co jsi sem napsal. Ano, každý občas udělá chybu, ale ne každý se dokáže pochlapit, chybu přiznat a napravit. A to je přesně případ mrkvosoftu, který, místo aby šel do sebe, tak spíš ještě víc tlačí na pilu. Já mám pro každého, kdo má se Shit 10 nějaké problémy, spolehlivý recept: 1/ Downgrade na čistou instalaci W7 s okamžitým zákazem všech updatů, nebo 2/ dualboot - W7 nainastalovat, odizolovat od netu odebráním ovladačů síťové a wifi karty, eventuelně i bluetooth, aktivovat crackem a doinstalovat Linux jako dualboot pro potřebu komunikace s netem, nebo 3/ přejít čistě na Linux, pokud nepoužíváte nějaké aplikace, které nemají v Linuxu adekvátní náhradu. Upravit KDE tak, aby vypadalo jako Wokna jde velice snadno a zvládne to i absolvent 6 třídy ZŠ, pokud nemá IQ tykve, na mnoha strojích to pojede svižněji, než W. a nějaké viry, nebo malware netřeba řešit.
Tak už jenom to, že o windows mluvíš jako o shitu te z celé diskuze diskvalifikuje. Kdybys měl reálné argumenty tak nepotřebuješ dehonestovat produktu název.
Proste militantní linuxák jak z praku :D
Já teda pracuji v IT 20 let , ve firmě jsme upgradovali na win 10 některé počítače, asi 90 :) a krom toho teda, že zrovna tiskárny co používáme měly špatný driver a netiskly pdf bylo v podstatě vše ok . Tiskárny se vyřešili novým driverem ze stránek výrobce...
Jinak 90% věcí můžeš prostě vypnout při instalaci , ruzné to odesílání dat atd...
BTW. Už konečně má linux pořešeno třeba přepínaní diskrétní grafiky na druhou a podobně ? :D
Těch neduhů co ma linux je taky spousta , vlastně o kolik se jim na desktopu za posledních dejme tomu 15 let zvýšilo zastoupení linuxu na desktopech ? Pořád je to kolem 1% ? :D
Jde vidět že drtivá lidí nechce linux ani zadarmo a bez posílaní jakýchkoliv informací :) Asi proto že je tak super že.
Windowsí firewall nikdy nebude blokovat jakékoli šmírovací aktivity, i když se tak bude možná tvářit. Mrkvosoft by byl sám proti sobě, kdyby vyvíjel šmírovací SW a zároveň dával do instalace O. S. (pokud se dá Shit 10 takto vůbec nazývat), nástroj, který by šmírování dokázal účinně zablokovat.
Tohle je právě problém. Každý výrobek se nejdříve zdokonaluje, pak už je více-méně dokonalý (XP a W7), ale prodávat se musí dál, takže se začne mrvit a vnucovat silou. Dá se to pozorovat jak u OS, tak i u kancelářských balíků a různého specializovaného SW. Podobná situace je třeba i u procesorů, kde ten pokrok za poslední roky nestojí moc za řeč.
Proč by ale firma měla cpát pravidelně ohromný peníze a přecházet přitom ještě na horší produkty? To se opravdu nakonec vyplatí popřemýšlet a přijít aspoň na jiný operační systém, kde to bude mít člověk pod kontrolou a nebude nucen zase všechno měnit. MS tak udělal politikou spojenou s nucením a nedodělky W10 ohromný krok, aby donutil byznys přehodnotit svou politiku a hledat alternativy, tentokrát už bez MS.
EFF varuje a proč se nesoudí?
Už je to relativně dávko, kdy někdo Win10 proklepnul co , kam a s čím po síti komunikuje. Bohužel to nekomunikuje jak by si nějak soudě-chtivý jedinci přáli.
Takže tohle bude jen pravidelné PR EFF, které zrovna využívá tématu Win10 jinak žádná změna. Příště to bude třeba MacOS X , pak nějaký mobil, pak zase třeba FB atd...
Pokud mate tak dalekou historii v IT, tak jiste vite, ze Microsoft byl a je extremne nepopularni. V nasich luzich a hajich se mu nerikalo Mrkvosoft, ale pekne po anglicku Microsh.t, hadejte proc. Zastrasovani zacinajicich ITiku vyroky, ze jsou na mensi profi urovni, kdyz maji k MS odpor...to je dobry pokus marketingu MS, ale nas starsi to spis unavuje.
Jakym zpusobem byly zakoupeny licence Microsoftu napriklad pro BIS bych rovnez radeji pomlcel, protoze byste prisel o iluzi jak lide trhaji ruce vyrobci, ze jim ten svuj vytvor muze prodat. Napriklad ovladace pro Canon MG starsi rady 5xxx skutecne nesezenete, zatimco v CUPS funguje vse bez jakychkoliv potizi. Ac nejsem zastancem Linuxu pro univerzalni pouziti, tak mu musim priznat, ze v serverovnach a mobilnich platformach ukazal produktum Microsoftu tezkou pest. Microsoft se musel zacit menit a jak jiste vite, moc se mu nedari.
Dost dlouho jsem přemýšlel jestli k tomuto slovnímu průjmu mám vůbec něco psát.
Vyvracet kraviny nemá smysl.
Pokud se někdo reálně věnuje vývoji software, tak by podobné kecy napsat nemohl.
Žádná firma není dokonalá a žádný software není bez chyb.
V současné době je evidentně "cool" nadávat na Microsoft. Pokud dotyčný nic jiného neumí tak má pocit jak to té zlé komerční firmě natřel.
Poté co to natřel všem v diskusi se přihlásí na Facebook, Google a spol. a tam se opět bude chlubit svou "genialitou". Ještě k tomu vyslepičí ty soukromé údaje co ještě nestačil nikam napsat. Dnes přece všichni dávají všechno na Facebook a spol. protože ten na rozdíl od těch zlých komerčních firem nikoho nesleduje ani neposílá data do NSA.
Tady nezbývá než doufat, že z toho dotyčný vyroste. Jinak bude ideálním kandidátem pro oblbovače všeho druhu počínaje volbami a konče prodejci "zázračného" a nepostradatelného zboží.