Záplavové útoky se poznají většinou podle toho, že mají ve jménu slovo flood, což přeloženo do češtiny znamená záplava.
Peknej paskvil, ta veta :-)
Nic ve zlem, ale slovicko "flood" ma vice prekladu, nejen hojne ve clanku uzivane "zaplava". Co zkusit misto "zaplava" pouzivat "zahlceni" ? Bylo by to ponekud presnejsi...
1) Nemyslim si, ze clanek je prilis laicky.
2) Ohledne toho ze najdete takovyhle prehled vsudet, tak v tom vas nazor take nesdilim. Kdyz bych si to myslel, tak bych tento serial nepsal.
3) Clanek bych napsal odbornejsi, ovsem tady neni co psat odbornejc. Celi serial ma byt uceleny prehled DoS utoku. Nic takoveho jsem zatim nenasel.
Jasny vim o co vam jde :-). Tady to je sporny :-), zalezi jestli je pro vas 1KB = 1024B nebo 1000B. Ja vim v oblasti pocitacu by se melo brat spise to prvni, bohuzel nikdo to nestandardizoval. Krom toho vznikly jednotky Ki, Mi, Gi atd.. kde je prave 1 KiB = 1024B.
Tim nechci rikat ze to mam dobre :-), proste takovej sekanec :-), hlavni je ze si rozumime :-D.
noa? Rezim flood v Linuxovem pingu dela v jednoduchosti jen to, ze za kazdy nezodpovezeny request zobrazi na obrazovce tecku. V pripade, ze bezite pod rootem, tak nastavi jeste nejaky maly interval, tusim ze dokonce 0.
Zahlceni nebo zaplava - jen slovickareni, o cem je rec, je snad kazdymu jasny. S nazorem, ze je podobnych clanku hodne, se stotoznuji - je, ale ne ceskych. I kdyz asi nikdo, kdo to s pocitacovou bezpecnostni mysli vazne, nepouziva Windows, tak i v nich se da urcovat velikost ICMP Echo paketu: ping -t -l 65500 127.0.0.1