Můžete mi prosím spíše někdo vysvětlit, proč třeba vysílají Události, OVM...souběžně na ČT1 a ČT24? Existuje snad nějaká platforma, která nešíří obě dvě stanice zároveň? Dovolil bych si tvrdit, že drtivá většina diváků ovládá tlačítka na zapnutí/vypnutí, regulaci hlasitosti a hlavně - přepínání kanálů.
Detska sledovanost u toho :D je docela zalostna. Kdyby vedeli, co dnesni deti chteji, tak je to treba 70 %. Jsou to moderni technologie, influenceri, budoucnost, trendy animaky. Urcite ne porady o umeni, historii a vzduchu. To je jak s tema fimovyma pohadkama CT. Porad dokola filmy o princeznach ze stredovekych hradu a chudych rolnicich opravdu bavi tak lidi 50+. Deti u toho trpi nudou. Potvrdi kazdy rodic. Kdyz uz chteji dnesni deti naucit ceskej folklor, tak v zanrech fantasy a mystery. Pritom nabidka je celkem ok, Erben a Nemcova jsou dobry zdroj. Ale inspirace komunistickyma pohadkama ve stylu stredovek, kral, princezna, hrad, laska, nevtipny humor, nulovy napeti, z nadprirozena max dementni certi a nedej boze do toho zakomponovat pisnicky s plytkou ceskou melodikou, no tak c'mon, to uz snad nikdo nemuze myslet vazne. Spolupracujte s mladymi tvurci, vyplati se vam to.
Ja hlavne moc nechapu, proc se tady zivi separatni detsky program, kdyz placenych jich vysila nejmene 10. Stejne tak nechapu, proc existuje sportovni program v dobe, kdy cena sportovnich prav neumerne roste. Nikdo mi nevymluvi, ze sport patri na placene programy.
Kdy se na CT1 vubec vysilal sport? Pokud se nepletu, tak pri kolizi prenosu vyuzijou pro vysilani CT2, drive cas od casu i CT3. Nektere prenosy navic vysilaji jen v aplikaci iVysilani jako CT sport plus.
Ano, viz: Zákon č. 483/1991 Sb., verze 14, § 2 "e) výroba a vysílání zejména zpravodajských, publicistických, dokumentárních, uměleckých, dramatických, sportovních, zábavných a vzdělávacích pořadů a pořadů pro děti a mládež."
Ono by stačilo se občas na zákon o ČT podívat a některé komentáře by ani nemusely vzniknout.
večerníčky s okoukanou Bohdalkou
Spíš oposlouchanou. Marně se snažím vzpomenout na nějaký večerníček, kde by Jiřina Bohdalová byla i vidět.
Mimochodem, on i takový Krteček se nezdá… znáte třeba díl Krtek a maminka? :-)
To Déčko chápu, přece jen je dost rodin, kde placenou televizi nemají, a tak můžou dětem něco pustit. U YouTube může být nějaké to riziko, že tam čas od času skočí něco méně vhodného pro děti, co by mohlo nějak ovlivnit nebo narušit jejich vývoj. Navíc kvůli tomu nešťastnému překladu "zda je video vhodné pro děti" namísto "zda je video určené pro děti" je jako obsah pro YouTube kids označeno celkem dost videí, které pro děti rozhodně nejsou. Na ČT to pro ty děti cíleně někdo vybírá a nese za to zodpovědnost. Nepotřebujete internet a naladíte to v podstatě kdekoliv. Navíc tím ČT pokrývá i jinou věkovou cílovku než má u jiných stanic.
S tím sportem souhlasím, ten podle mě v dnešní době (a hlavně v dnešních cenách) na ČT nepatří. Tuším, že jsem tu kdysi v nějaké diskusi i teoreticky uvažoval nad nějakým placeným modelem ČT sport, ale někdo mi tehdy tvrdil, že stanice ČT musí být dle zákona bezplatné.
Kdo ma zajem o sport, ten si uz davno plati tu platformu, ktera vysila jeho oblibeny sport. Urcite se nespoleha na CT. Nevim, kde je v CT zakoreneno, ze musi mit sportovni kanal. Nemusi. CT je tu od toho, aby vysilala a podporovala okrajove zanry, nikoli komercni sportovni souteze.
Ono asi trochu záleží i na tom, na čem člověk vyrůstal a co poznal až v pozdějším věku. Takže mne už třeba minuli Šmoulové, které hltal mladší bratr, stejně jako většina dětských pořadů z téže doby, které ti, kdo je poznali jako děti, dodnes považují za klasiku. Na druhou stranu, moje děti nemají problém s širokým spektrem od Rumcajse a Křemílka s Vochomůrkou přes Maxipsa Fíka, Včelí medvídky a Krysáky až po Ovečku Shaun nebo Tlapkovou patrolu. Takže bych nesouhlasil ani s tím tvrzením, že starší večerníčky jsou pro dnešní děti beznadějně out.
Nad tímhle jsem jeden čas přemýšlel a asi jako nejlogičtější se mi jeví, že prostě nechtějí, aby lidi přepínali, protože by mohli přepnout na nějakou konkurenci. Jasně ČT je veřejnoprávní televize, která by už z podstaty věci měla pouze tvořit jakýsi doplněk divákům, které nezajímá obsah komerčních stanic, ale ani tak nechtějí, aby lidi přepínali. Vlastně si dodnes pokládám otázku, jestli vlastně ta televize spoří, když za stejné peníze vyrobí obsah pro více stanic nebo naopak plýtvá náklady na distribuci když šíří jeden obsah několikrát. (berte obrazně, chápu, že ČT neplatí distribuci jako takovou, ale například Prima má Hlavní zprávy na dvou stanicích).
Ne. To byla reakce na větu: "O sportovním kanálu je zmínka ve které části?", protože u digitální televize se už žádné kanály nevysílají. Jak si ČT své minimálně 4 stanice pojmenuje a jaké bude na nich vysílat konkrétní pořady, to zákon nijak nespecifikuje.
Proto ta výmluva, že nejsi ženská, nic neřeší, jen naznačuješ, že stále žiješ v analogové době, kdy opravdu každá stanice měla svůj kanál. A, na takové staromilce nebudu reagovat v jejich stylu. ;-)
Tuhle odpověď jsi měl použít dříve. Mezi námi, jde o trapné vybruslení. Snahu oceňuji. Teď k tomu kanálu a stanici. Označení kanál může mít citové (dehonestující) zabarvení, oproti stanici. Já ti nevím, ale něco se změnilo v oblasti tv kanálů? Nově se uvádí jen frekvence? Chápu, byl to pokus o vtip.
K mani jsou dnes stovky programu, neni treba setrvavat u CT, pokud s jeji nabidkou nejsem spokojeny. To prece neni nic proti CT.
Musím souhlasit. ČT má pro děti opravdu mizerný program. Z vlastní tvorby vysílají pořád dokola to samé - ubohá "Kouzelná školka", Šikulové, AZ kvíz junior apod. A co se týká "seriálů" tak taky nic moc. Kdyby nakoupili kvalitní zámořské pohádky od Minimaxu, Nickelodeonu nebo JimJamu a přestali vysílat levné bazmeky pro mimina udělali by lépe. A o večerníčku platí to samé. Vždyť ty komunistické pohádky (často jednohlasé) typu Mach a Šebestová, Žofka, Já Baryk, Rákosníček, Křemílek s Muchomůrkou, Racochejl nebo bob a bobek které ČT pořád protáčí ve Večerníčku už nemůžou dnešní děti bavit. Dnešní děti chtějí zábavu, akci případně napínavý děj (něco jako Strážci Galaxie) a ne zpívanou slátaninu odehrávající se ve středověku, ve které bojuje dobro se zlem nebo se tam objevují různí čerti, andělé, králové, zakleté princezny, zlé čarodějnice, draci, chudí zachránci, rytíři a další nesmyslné postavy.
2. 9. 2023, 14:52 editováno autorem komentáře
O sportovním kanálu nikde zmínka není, protože nic takového neexistuje, tudíž ani nemůže vysílat. Počet stanic, minimálně čtyři, také nic o žádných kanálech nedefinuje. Dokonce ani o konkrétních oblastech s pokrytím vysíláním ČT v zákoně také nic není.
Při troše snahy se sice dá možná uhádnout, co tím autor "termitů" v dotazu a poznámkách myslel, ale u stálého zdejšího diskutujícího mne ty jeho nepřesnosti velmi překvapují. ;-)
"Proč se čtou knížky od Němcové nebo Erbena"? Protože v Česku nikdo nic lepšího nenapsal. Zatímco u Večerníčku je to jinak - ty nejohranější co jsem jmenoval se protáčí pořád dokola. Přitom existuje hodně seriálů které by mohli nasadit. Třeba takoví Včelí medvídci, Vydrýsek, Méďové, Tuláček, Tip a Tap, Mikeš, Byla jednou koťata, O klukovi z plakátu, Maxipes Fík nebo Slovenský "Ako Kubko s Maťkom" (u tohoto seriálu dokonce existuje český dabing). Tyto večerníčky se vysílají málokdy nebo vůbec, což je obrovská škoda. Vždyť děcka přece nemůže bavit furt dokola krtek, králíci z klobouku, večerníčky s okoukanou Bohdalkou nebo Mach a Šebestová. Tohle baví lidi tak 70+.
Pokud reaguješ na dotaz, zda má ČT vysílat sportovní program výčtem oblastí daných ze zákona, včetně sportovních, beru to jako obhajobu existence dané stanice. V opačném případě bych očekával reakci ve stylu, nemusí zřizovat sportovní kanál, i když má ze zákona povinnost...Možná by bylo fajn se vyjadřovat k tématu přesněji. Nejsem ženská, abych se domýšlet, co, kdo a jak zamýšlel.
Nejde o žádné vybruslení. I v dnešní TV digitální době pořád existují kanály, definované frekvencí, ale na nich vysílají multiplexy několik stanic, třeba i od různých provozovatelů. Tak ČT sport se vysílá z mnoha vysílačů na různých kanálech, proto spojovat konkrétní stanici s konkrétním kanálem je obecně zavádějící, nepřesné a zbytečné.
Ale jiní diváci v Česku přijímají ČTsport na odlišném kanálu.
Abychom byli fér, tak tomu bylo i za dob analogového vysílání. Spíš v ještě větší míře, protože tehdy nešlo dělat SFN, takže vysílače, jejichž signál se překrýval, musely používat různé kanály. Skutečný rozdíl je v tom, že na samém místě se ze stejného vysílače na stejném kanálu 26 přijímají i další čtyři programy. (Technicky pět, ale v libovolném okamžiku jen čtyři.)