Tomu rikam dobry obchod s panikou. Ta silena cisla byla ziskana tak, ze se domaci site skenovaly zevnitr, coz bezne skenovaci kombajny nemuzou realizovat. Z pohledu utocnika/kombajnu tam vzdy sedi nejaka filtrujici krabicka. Jinymi slovy, jedina sance jak se dostat dovnitr je bud 1) fyzicky si zajit k dane WiFi (je-li takova) a pokusit se ji napadnout; 2) prostrelit neco co bezne komunikuje s vnejskem a ovladnout to - typicky uzivatelsky pocitac - a pokud nekdo uspesne zrybari uzivatele, potom je napadeni IoT hracky opravdu ta nejmensi starost.
Já Avastu nevěřím a připadá mi, že na šíření paniky má postavený business. Viděl jsem počítač, který dotyčný dal do servisu s nějakým HW problémem a když už to tam dával, tak jako závadu uvedl i "N vadných klíčů v registrech" a podobné nesmysly, co Avast plive jak na bažícím pásu nad tlačítkem odkazujícím na koupí plné verze, která to má opravit.
To je lepsi pripominka, ktera konecne miri k jadru veci. Avast strasi analyzou a cisly, ktere neplati z pohledu kombajnu hledajiciho defektni IoT. Jednak je to cislo maximalizovano uz samotnym zpusobem jeho ziskani, navic ho vyznamne doplnuji dalsi faktory (volna pruchodnost egressu a treba i zotroceni dalsiho HW prvku uvnitr, vyteznost utoku, atd.), coz tu strasidelnou hodnotu posila z 40-50% nekam hodne-hodne-hodne dolu na cislo, kdy by skutecne doslo k nejake skode resp. ujme. A to je prave onen obchod s panikou - lidi vystrasit nadsazenym cislem, ktere neni doprovazeno ohodnocenim rizika - laik se pak zcela logicky domniva, ze je dane riziko enormni.
30. 10. 2019, 18:10 editováno autorem komentáře