Asi by těch problémů bylo víc - třebas nastavení časových zón u počítačů. Ale netřeba se obávat, že bychom nepřijali oficiální německý čas. Ostatně, vyhovuje i většině našinců. Ale, pokud se ohlédnu za vývojem v oblasti FM vysílání, nepřináší digitální technologie do této oblasti lautr (=vůbec) nic. Rádia název stanice (případně i název skladby) zobrazují už dnes, funguje RDS vysílání, snad by jen jeho digitální verze mohla obsahovat i souřadnice dopravních událostí, které by následně mohl využít infotainment v současných automobilech. Těch pár kilobajtů navíc by se tam v pohodě vešlo.
Díky, takže u rádia se alespoň snažili, aby digitální médium trapně nezaostávalo za historickým analogem. Mobil si dnes zvládne synchronizovat čas se sítí, ovšem ne každý počítač je trvale připojený na internet. Přitom pořád ještě existují rádiové vysílače pro synchronizaci (https://en.wikipedia.org/wiki/Radio_clock), takže můj dvacet let starý budík ukazuje přesně :-).
P.S. Prosím laskavě schvalovacího robota, aby mi poslal u zamítnutých příspěvků alespoň koeficient úspěšnosti, abych se mohl zlepšovat
I u rádia je dopravní zpoždění v řádu sekund, takže se časový signál generuje s předstihem. U televize, čím agresivnější komprese, tím větší zpoždění. Může to být až desítky sekund a zlepšit to nejde. Časové znamení je zanedbatelný problém, na to je dnes lepší počítač, resp. mobil, se síťovým protokolem synchronizace času. Horší je neodstranitelné zpoždění při spuštění, resp. přepnutí kanálu.