Zajímalo by mne, jak je to přesně s odvoláním proti rozhodnutí adr.eu. Podle mého názoru jsou rozhodčí soudy (arbitráže) voleny právě proto, aby se celý soudní monstr aparát, včetně možností odvolacích instancí, obešel. Aby řešení kauz bylo především rychlé.
Také článek z prosince na Lupě:
Jak se soudit o evropskou doménu uvádí: Konečným rozhodnutím ve věci samé je rozhodčí nález. Nálezy rozhodců jsou konečné, nelze se proti nim odvolat a pro strany jsou závazné.
Podle mě je možné za určitých (poměrně vyhraněných) podmínek napadnout zvenku u nezávislého soudu apriori "celý systém", ale jakmile se jednou řízení adr podrobím, tak jeho výsledek musím respektovat a už se nikam odvolávat nemohu.
Zajímalo by mne tedy, odkud informace o možnosti soudního odvolání se proti rozhodnutí rozhodčího soudu pochází?
Muj prvni tip je, ze jde prave o tohle. Neocekavam, ze by statni urednici znali rozdil mezi Internetem a DNS ... natoz aby si pamatovali svoje IP adresy.
bude brat penize od drzitelu domen, kterym za funkcnost ruci, a jeste i od statu. Tomu rikam kseft. Pritom uz dnes ma vice center, takze nejaka redundance je zajistena. A davat nase penize (tj. dane) do tehle firmy je jako je splachnout do zachodu, vysledek bude stejny.
A z ceho v clanku vyplyva, ze CZ.NIC dostane neco i od statu? Ja jsem to pochopil tak, ze pokud nastane krize, stat pomuze udrzet infrastrukturu (patrne predevsim nameservery) CZ.NIC v chodu. A to je snad neco, z ceho nema prospech CZ.NIC, ale predevsim stat sam a samozrejme lide.
Ovsem CZ.NIC prece neni soukroma firma a jestli mate zajem se podilet na jeho rizeni, prectete si stanovy a vstupte do nej... V soucasne dobe je to rozhodne liberalnejsi a otevrenejsi organizace, nez cesky stat.
Bohužel dle vyjádření určitých lidí na MI budou financováni neustále, nejen v době krize, jde jen o perfektně vymyšlenej zdroj příjmů do soukromé firmy z našich daní :-((