Názor k článku CrowdStrike: budíček proti bezmyšlenkovitému nasazování bezpečnostních nástrojů od A. S. Pergill - Kybernetickou bezpečnost posuzuji z pozice mnohaletého uživatele počítačů,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 8. 2024 9:38

    A. S. Pergill

    Kybernetickou bezpečnost posuzuji z pozice mnohaletého uživatele počítačů, od PMD a Didaktika na konci 80. let až po současné HW a SW.
    Provoz "nezabezpečených systémů" má význam u méněcenných OS typu Windows, kde je zpravidla "bezpečnostní aktualizace" spojena se zásahy do dalších částí systému, takže část provozovaných programů přestane fungovat, z toho některé nevratně (proto byla a je snaha těch uživatelů, kterým jde o to, aby na tom počítači mohli pracovat, ty aktualizace blokovat). Ostatně, k témuž směřuje i Android. Nechápu, jaký vztah k bezpečnosti má tvar ikonek, které se po takových aktualizacích zcela změní. Z toho důvodu také preferuji Linux, který zpravidla odlišuje bezpečnostní záplaty od upgrade, takže jejich aplikace nezmění ani chování systému ani vzhled GUI.
    A krumpáč a lopata do rukou patří IMHO těm "kybersekuriťákům", kteří nejsou s to dělat svou práci tak, aby její výsledky neobtěžovaly uživatele a neohrožovaly výsledky jejich práce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).