v roce 2006 jsem se rozhodoval pro internet. Kabelovka (Karneval) dávala tak nesmyslné podmínky, že byla nepřijatelná. Jako nejlepší jsem vyhodnotil nabídku CRA (l Mb bez limitu). Šílená je ovšem jejich podpora, doporučuji také nebrat u nich modem a domluvit se s někým, kdo to pomůže rozběhnout.
Přemýšlel jsem mít od nich přímo i telefonní linku, ale vyšlo by mne to dráž než s Telefonikou.
ale mají jej. To že jej některým zaměstnancům blokují je naprosto v pořádku, podle různých průzkumů tráví zaměstnanci na internetu v práci mimopracovní činností tuším 1-2 hodiny, takže jestli to není někdo, kdo internet vysloveně k práci potřebuje, tak je blokování dobrý počin, a u těch ostatních bych jako zaměstnavatel rozhodně blokoval xxx stránky a podobně, dneska už taková řešení stojí relativně málo peněz (ve srovnání s cenou promhané pracovní doby)
Konstrukce ceny bude asi takováto: současný hovorový paušál+InternetExpres paušál, poniženo o cca 10%. K tomu + pronájem modemu - odkup či použití vlastního nebude umožněno. Bude to takzvaný "cenový šrapnel" :-)
Sry ale neznam kvalifikovanou profesy, pro kterou by nebyl pristup k internetu prinos. Misto, aby byl zamestnavatel rad se zamestnanci sami vzdelavaji, tak vymysli kraviny.
ale prdlajz. Jenže některé patnáctileté děti se domnívají, že v zaměstnavatel by měl být vděčen za každou minutu, kterou u něj udělají, stejně tak staří komanši se domnívají, že bokovky vlastně zvyšují jejich kvalifikaci.
Zaměstnání je doba, po kterou Váš čas patří zaměstnavateli, v němž máte vykonávat činnost, která je ve vaší pracovní smlouvě, a za kterou vás platí. Není to otrokářství, je to pracovní poměr. Ano, zkušený zaměstnavatel ví, že je dobré nabídnout možnost odreagování se, nikdo nevydrží být 8 hodin v zápřahu, ale je to jen jeho dobrá vůle a jen on si definuje podmínky.
Koukněte se kdekoliv po světě v poledne do obchodu a neuvidíte tam ani živáčka, vyjma někde cizinců na dovolené. Lidi prostě makají. U nás jsou v poledne plné obchody lidí. Prostě starý komunistický přístup k práci. Ale to člověk s takovouto češtinou stejně nepochopí.
A BTW já téměř neznám profesi, kde by byl přínos mít nefiltrovaný internet (výjimkou budiž technici u ISP a podobně).
Zaměstnání je, když mi někdo platí za to, abych ráno vstal jindy než já chci a strávil dopoledne někde jinde než já chci. To je zhruba tak vše, co průměrná mzda pokrývá... to ostatní už dělají zaměstnanci čistě z dobré vůle. :-)
A zcela na rovinu řečeno: když mé pracovní zařazení předpokládá práci s počítačem, předpokládám tam zcela automaticky rovněž existenci připojení k internetu. Na počítači bez internetu bych opravdu nedělal. Jednak bych se unudil a jednak by mohl někdo zjistit, že veškerou moji odbornost lze shrnout pod heslo "Nemusím věci znát; stačí mi vědět, kde se je dozvím." :-)
Ve většině mně známých firem (včetně naší) mají jakousi polední pauzu na oběd, do které se i návštěva obchodu pohodlně vejde, také si cestou z oběda občas zajdu něco koupit.
"pauza na oběd" je "pauza na oběd" ne na nákup oblečení, slouží k "občerstvení" zaměstnance, tj. aby byl "čerstvý" do další činnosti, za kterou je placen. Shon v obchoďáku jen "neobčerství". Myslíte si, že v cizině takové polední přestávky nemají? Mají, je tam prostě jen jiná morálka.
Naštěstí neprogramuju, ale překládám. Ale jo, v zásadě přesně takhle to funguje. :-)
Nemít internet, trvala by mi práce mnohem déle. Jen těch hodin, co bych strávil hledáním v odborných knihovnách - kdežto takhle se zeptám strejdy Googla, projdu několik specializovaných webů a když je úplně nejhůř, hodím dotaz do pléna a někdo mi poradí. Když narazím na obrat, se kterým si dokonce ani mé slovníky neví rady, můžu ho vyhledat na internetu a z kontextu pochopit smysl. Bez internetu by byla moje produktivita práce někde úplně jinde. Jenomže vysvětlujte tohle nějakému manažroutovi: on prostě chce mít za každou cenu vyšší odměny, tak prostě seškrtá internet zaměstnancům. A příště jim možná sebere počítače a dá jim mechanické psací stroje. :-)
blbost, obed je velice vhodny cas vyridit soukrome veci. Urcite lepsi reseni, nez se brat 1/2 dne dovolenou.
Kterou cizinu myslite, zatim jsem si nejak nevsiml, ze by zapadni svet v praci pretrhl.
primo ne, ale neco jsem videl. Maka se to jo, ale ze by nebyl cas na kavu, na pokec s kolegy. Jinak v Cechach uz moc ceskych firem neni, jsou tu uz jen Ceske pobocky zahranicnich firem. Myty o spatne moralce se uz tykaji jen statnich a monopolnich zamestnancu a to je v zahranici stejne.
ZP jasně říká, že zaměstnavatel je po 4 hodinách práce povinen poskytnout zaměstnancům půlhodinovou pauzu. Nikde není konkrétně specifikováno, jak má zaměstnanec s touto pauzou naložit.
Pracoval jsem v české pobočce jedné světově známé telekomunikační firmy a občas jsem navštěvoval i zahraniční filiálky. Nezbývá mi, než konstatovat, že nikde se nedřelo tak, jako u nás.
Zánik wifin je jen zbožné přání dráteníků, kterým wifi ISP silně znepříjemňují život. Jenom díky této ,,nezvladatelné" konkurenci se nabídka ADSL alespoň minimálně zlepšuje. Naše wifi síť poskytuje na severu Prahy dvoumegabitové připojení full duplex s agregací 1:1, bez limitů a FUP za 500 Kč/měs. vč. DPH a VoIP připojení za paušál 50 Kč (pro důchodce a studenty je VoIP bez paušálu.) V Holešovicích k nám loni přešlo 120 zákazníků od UPC, výsledek byl ten, že se na ČTÚ okamžitě objevila stížnost na dumpingové ceny. Telekomika, která přišla o 200 linek v Lysolajském satelitu (nejprve potvrdila a za dva měsíce zrušila termín sprovoznění, požadovaný fy. Skanska) se přidala. ČTU stížnost po týdenním úřadování stížnost jako nedůvodnou zamítl, protože ISP prokázal, že generuje zisk. Z čehož plyne, že jak UPC, tak Telekomika své zákazníky nehoráznými cenami za nekvalitní služby okrádají.
ale prdlajz, sám se živím od roku 1997 podporou wifi sítí, takže věřte, že zánik wifin rozhodne není mé "zbožné přání". Je to prostě neodiskutovatelný fakt. V půlce roku tu bude dvoumegabitové ADSL i kabelové připojení za 5 stovek s daní. Dost možná už za 2 týdny od COLu. A to na WiFi neuděláte, pro srovnatelnou kvalitu byste musel mít tak 2 uživatele na ápéčko. Za pár měsíců na to budou běžné adsl ještě rychlejší. Krom toho mohou tyto sítě nabízet kompletní a kvalitní tripple play, což opět na wifi bude v podstatě nemožné.
A jestli chcete srovnávat náklady za vybudování optiky od profi firmy s náklady na postavení ápéčka na střechu, tak jste padlý na hlavu.
Ano, wifi bude vždy levnější, už proto, že se budou ADSL a kabelové sajty jako nyní osazovat wifi body. Jenže při rychlostech nad 2 megabity a při cenách do 500 Kč už je rozlišovací schopnost více na straně kvality než na straně ceny