Váš názor je vcelku rozšířený, ale nemá oporu ve slovnících spisovné češtiny, které uvádějí pro pojem „zcizit“ i význam „odcizit“, „ukrást“, „neprávem si osvojit“.
Podrobněji například zde: https://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=zcizit
Tuším, že rozlišování pojmů „zcizit“ a „odcizit“ má původ v právnické řeči, ovšem obecně doporučuji dávat na právnické smýšlení o češtině pozor. Přece jen právníci dokázali zavést zhůvěřilosti, jako je třeba slovo „zrušuje“.
Z peněženek uživatelů zcizili 56 bitcoinů.
Mělo by být "odcizili" - https://www.vzory.cz/na-okraj/zcizit-nebo-odicizit/
Stačilo napsat méně vznešeně "ukradli" a bylo by to bez pochybností.
24. 3. 2023, 06:56 editováno autorem komentáře
"Vyšel Amazon Linux 2023. Postavený je na Fedoře. Amazon Web Services tuto distribuci nabízí bez poplatků. Údajně jde o nejpoužívanější linuxovou distribuci v rámci AWS."
Slovo "údajně" klidne muzete z te vety smazat. AWS totiz bezi naprostou vetsinou EC2 instanci pro vlastni potreby (jak online shopu, tak AWS sluzeb) a ty vsechny instance pouzivaji Amazon Linux.
Ano, je běžnou praxí, že si zákonodárci (a právníci obecně) upravují definice slov dle svého uvážení. Diskutujeme v podstatě o těchto otázkách:
1) Měla by právní řeč, jakkoli svérázná, být přijímána jako oficiální český jazyk? Budeme místo „akci ruším“ říkat „akci zrušuji“ a měnit zavedené významy běžných slov?
2) Je článek právnický text, nebo alespoň určen především právníkům?
V obou bodech je dle mého názoru zřejmá odpověď „ne“, proto jsem přesvědčen, že autor ve volbě slova nejenže neudělal chybu, ale ani ji udělat nemohl.