"Paranoia z výpadku spojení není na místě, protože už dneska když ve firmě vypadne síť, stejně i bez web aplikací si všichni můžou leda pilovat nehty."
Ale houby. Kdyz v nasi firme vypadne internet, nic se nedeje a pracujeme dal.
Já dobře rozumím snaze minimalizovat náklady na správu a centralizovat údržbu aplikací atd...
Jen mě proboha někdo vysvětlete proč se k tomu používá jedna jediná mizerná KONKRÉTNÍ (ale vždy jiná) na OS silně vázaná verze nějakého PROHLÍŽEČE webových stránek, který byl a je stále určen jen na prohlížení html+css.
Věnovat tolik energie na přiohybání stránek, aby se chovay jako aplikace, mě přišlo a přijde jako obrovský omyl a pořád čekám kdy vývojáři procitnou.
Moje představa je tlustý klient, který by si sám zajistil svůj update pokud zjistí, že je nová verze a user to odsouhlasí. Některý update by byl must, jinak by se klient ukončil a se srv částí odmítl spolupracovat.
Zajisté by se musel udělat framework, ale proč to samé už teď běhá jen s rozdílem, že se to spouští v IE?
A v IE ale v ničem jiném to stejně vývojáři nikdy v praxi neodladí a nepoidporují.
Takže ve velké společnosti vidíte linuxové stroje, v nich Win virtuální strje, v nich konkrétní verzi IE, v nich aplety, aby ta úžasná "nezávislost" aplikace v praxi fungovala.
Rovněž nutnost čekat na refreshe a nemožnost ovládat klávesnicí mě u online aplikací vysloveně žere.
Paranoia z výpadku spojení není na místě, protože už dneska když ve firmě vypadne síť, stejně i bez web aplikací si všichni můžou leda pilovat nehty.
A srovnání emailového klienta a webových diskuzí mě trochu uniká, to je jako srovnávat meloun a kladivo.