Ale tohle je dostupnosti WEBU - tedy například, aby si zákazník mohl číst Tvoje stránky, mohl udělat objednávku, i když Ty spíš a nemusel Ti volat. Až vstaneš, tak objednávku vyřídíš bez práce se zákazníkem a můžeš zase spát :-D O tom je e-marketing.
Právě pokud web nemáš nebo je nedostupný, tak jediná možnost jak od Tebe něco zjistit nebo objednat je osobně či na telefonu.
Nehledě na to, že zákazník a určitě i Vy, když něco hledá na netu a stránka se nenačte, tak si ji nepoznačí a nezkusí ji načíst za hodinu, večer nebo na druhý den. Ne, prostě jde na jinou a daný web přišel o zákazníka, uživatele.
A zeptejte se sám sebe: Na kolik stránek, které mají běžně výpadky nebo se načítají velmi pomalu chodíte pravidelně? U většiny lidí je to překvapivě NA ŽÁDNOU! Protože tam buď přestanou chodit, že je to otravuje a nebo je za ně z jejich zorného pole odstraní přímo vyhledávače jako Google, Seznam atd. udělením penalizace daného webu třeba +100 pozice, takže návštěvník jde na některou z 99 pozic před ním ze stránek, které se načítají rychle.
Jediné stránky, kam lidi chodí i přes to, že se načítají pomalu nebo mají výpadky je warez a porno :-D
Okno navic neni ani potreba - log se da zapisovat do ttextoveho souboru na disku...
Program bezi v oddelene instanci, takze neomezuje pouzivani Excelu na "normalni veci" a pameti to spotrebuje jen par mega.
I kdyz je to tezko uveritelne (hlavne pro uzivatele Linuxu & ty co nemaji v lasce Win), ale ono to opravdu funguje.
Jasne, ze Winfowa & Office maji sve nedostatky, ale opovrhovat jimi jen tak z principu opravdu nema smysl.
VBA & Excel pouzivam na spoustu veci: parsovani webu a webshopu, spravu souboru, zalohovani/synchronizace, automaticke zpracovani prichozich emailu (=/= automatic response, ale opravdovy algoritmus na identifikaci, zpracovani a odpovezeni na emaily), da se upravovat velikost fotek, atd. atd.
Problem je v tom, ze 95% lidi si mysli, ze Excel je na "tabulky" a VBA je na "barveni tabulek"...
To si myslite, ze jsem kvuli tomuhle ten Excel instaloval?
Ono je to naopak, koukam co uz mam nainstalovane a vidim, jestli se neco z toho da pouzit spis nez instalovat dalsi program treti strany NAVIC...
À le chapu, ze vy Linuxaci nemate radi Windows uz z principu :-) Takze kdyz slysite Excel, tak se vam z toho musi najezit vlasy :D
No na mem webu jaderna elektrarna nebezi, takze to nejak nehrotim.
1) ten postup me prisel tak na 2h prace a uz dva roky jsem na to nemusel sahat, A co se tyce provoznich nakladu, tak v podstate zadne nejsou - PC mi bezi nonstop tak jako tak, a objem prenesenych dat je minimalni.
2) Mam web jen na jednom miste, takze tohle jsem resit nastesti nemusel.
Další možnosti je www.site24x7.com, taky v základu zadarmo (pro pět webů).
Asi bych doporučil zařadit i Zabbix viz: https://www.zabbix.com/documentation/3.4/manual/web_monitoring
Když spím, tak spím. Kdo komu zaplatí 24/7 pohotovost neustále pořád do nekonečna? Nemluvě o dopadech na psychiku, kdy člověk nemůže být ani chvíli mimo připojení!
Výpadky se tak často nestávají, aby se tím člověk měl obtěžovat. A když k něčemu dojde, tak to jistě pár hodin nebo dní vydrží.
Nic proti, když to někoho baví a má na to čas. Ale stejně by mě zajímalo
1) Máš spočítáno/odhadnuto, jestli tě tenhle přístup vyšel dráž nebo levněji než hostovaná služba? Třeba ten StatusCake stojí cca 600 Kč měsíčně, takže pokud bys svému řešení věnoval cca 12 hod ročně, už je to dražší (provozní náklady zanedbávám).
2) Jak řešíš monitoring dostupnosti z různých sítí? Jako člověk, který spravuje servery v různých datacentrech (AWS, DigitalOcean, různí dedicated servers provideři) se překvapivě často setkávám s tím, že některé servery nejsou v určité okamžiky dostupné, ale jenom z některých míst. Třeba toto:
http://downdetector.com/status/aws-amazon-web-services/news/101441-problems-at-amazon-web-services#comment-3007068566
"AWS confirmed that some internet providers are having connectivity issues reaching AWS. In our case, it appears to be related to Comcast."