... ale vyprávěj to naivům a IT pseudovzdělancům, ty by prodali do jakýhokoliv šmírovacího smradlavýho mraku i svojí matku alias heslo do internet bankingu a sbírky svých erotických fotek.
Smutný je, že jsou to mnohdy redaktoři IT magazínů, který by měli mít trochu toho IT rozumu, a před cloudem kromě nedůležitejch dat naopak důrazně varovat. Mnohdy jsou to ovšem mladý cucáci, co jim totalita nic neřiká, a soukromí a svoboda jsou pro ně v rámci facebooku a twitteru prázdnej pojem.
Opsat pár žvejků z PR článku umí každý. Vy konec konců neděláte nic jiného. Co se ochrany zdrojových kódů týká, tak je myslím většině z nás jasné že je nutná. Ono něco vymyslet a napsat dá často dost práce. Zajímavé je že Vám vadí tzv. pirátství, tedy krádeže softwaru a konec konců i třeba Vašich článků nebo knih. Ale o zdrojovém kódu se vyjadřujete pohrdavě a klidně byste ho cpal do iCloudu. Já tedy nikdy.
Tak o Googlu v tomto ohledu vůbec nepochybuju. Apple bych také nepodceňoval. Já mám rád nad svými věcmi kontrolu. I kdyby se mělo jednat jeno o moje svatební fotky, nebo o fotky z dovolené, tak jsou to pořád MOJE fotky, po kterých je Googlu a ostatním velké kulové. S těmi zdrojáky to je samozřejmost, že je nedám ani k nahlédnutí tomu, komu sám nechci. Jestli někdo chce aby jeho data viděl každý, tak prosím. Může klidně udělat den otevřených dveří a on už s mu o propagaci Google a Apple rád postará.
A mluvil byste stejně, kdybyste byl ředitel Gazpromu a vlastnil iNěco? Zkuste se zamyslet o level výš...
Nestačí Vám že celý internet patří díky kořenovým serverům USA a ten se jich přes opakované požadavky OSN i ICANN ani náhodou nehodlá vzdát? Ještě aby všechna data patřila USA? Zkuste si přečíst Patriot act a Digital Millenium Act a zjistíte, že Hadopi jsou proti tomu ubozí amatéři. 10 let na Guantanámu bez soudu by Vám osvětlilo, jak to v zemi zaslíbené funguje. Asi nebude náhoda, že "Ládina" našli podle mobilního telefonu ne?
Já být americkou korporací, tak se sakra bojím si do americké ikloudu nahrát třeba svoje účetní podklady... a být třeba ruskou korporací státního významu, tak nahrát takové podklady do americké ikloudu je prakticky kolaborace s nepřítelem :)
Jasný pro Frantu truhláře s tím supr čupr ajfounem je to pohoda, ale na ty to asi cílené nebude nemyslíte?
Čili z toho plyne, že iCloud resp. jakýkoliv cloud mimo kde nemáte pod fyzickou kontrolou datová úložiště je určený pouze pro běžné uživatele, reps. nekritická data .... míněno "tam kde o moc nejde" resp. "prd se stane když to padne nebo zmizí" nebo "pro ty co si to nechají líbit ať je to průser sebevětší"?
Pokud nebude zcela jasná "objektivní" odpovědnost provozovatele cloudu za dostupnost služeb a za bezpečnost dat včetně pojištění rizika, pak je takové řešení v podstatě komerčně jen obtížně použitelné.
To mám jako svým klientům vysvětlovat, že detaily o jejich podnikání nebo soukromí jsou vystavené na webu, protože někdo hacknul iCloud nebo ukradl mé sekretářce iMobil s přístupem na náš iCloud account???? Na to bych si tedy netroufl se spolehnout.
vůbec nechápete o co jde.. až vám někdo promaže data v cloudu, protože je označí za "nelegální", tak si asi budete pochvalovat, jaké jste to používal super čuper moderní řešení...
data v cloudu = omezování, nesvoboda a pro některé rizika úniku citlivých informací
data v cloudu v usa = imbecilita
No, až FBI vydá můj článek za svůj, budu z toho naopak mít radost a rád si vyzkouším, co na to řeknou soudy. A ano, jinak se o svoji práci běžně s ostatními dělím :)
Přemýšlím, jaká moje data jsou citlivá. Nějak mě nenapadá, co bych měl digitálně, dalo se to se mnou spojit a označil bych to za citlivá data. Když už si citlivá data digitalizujete, tak si jich nevážíte, ne?
"odpovědnost provozovatele cloudu za dostupnost služeb a za bezpečnost dat včetně pojištění rizika"
= I pak by to stejně nebyla žádná výhra. Stačí se podívat na "stručné" a jasné všeobecné obchodní podmínky, "výluky z plnění", armády právníků a někdy poloimbecilní výroky soudů, a místo vaší náhrady škody by vám bylo napliváno do ksichtu. Občas sice pomůže publicistickej pořad nebo blog alias hnůjkydající "recenze" na webu, ale to je beztak značně chabá šance domoct se nějakýho pozitivního výsledku.
Na parodii českýho natož cizího právního státu nebo pojmu demokracie je lepší se nespoléhat, všude, kde je to jen možný.
Nevím co přesně programujete a pro koho, myslel jsem to z pohledu že nevím co by je na tom mohlo zajímat.
Ale to je každého věc, mě by osobně nevadilo kdyby se někdo koukl na moje fotky případně přečetl nic neříkající pracovní dokument. Ale samozřejmě, že by se našli asi věci co bych si do cloudu nedal respektive jde je uložit i jinak.
Ale konec konců cokoliv je na webu, mailu, síti tak k tomu přístup je možná jen složitější.
Ano, je to tak. Někteří synchronizují přes vlastní šifrovanej NAS a FTPS/SFTP respektive VPN, a někteří si za to platí nějakou firmu a nechají ji na svých datech třeba ještě dál vydělávat.
Ale což, jen do toho. Hlavně pak nevejrat a nedivit se, když se milion z těch možnejch věcí stane. Zvlášť když se stane cokoliv na základě toho, co mnohý firmy zajímá mnohem víc než vaše výsost, vaše blaho(rodí), vaše bezpečí, vaše spokojenost - totiž vaše peníze neboli zisk, a to za každou cenu, s ušetřením kde se dá. Co nejmenší náklady, co největší zisk. Toť kapitalistická modla, před kterou páni v oblecích poklekaje a vzývaje Finance God, ó nejvyššího pána kravat.
Na něco jsi zapomněl. A to na právo. Ačkoliv to lůze tvého typu může přijít směšné, tak právo funguje a chrání. A chrání právě i tyto data! Druhá věc je goodwill, kterou si každá společnost chrání. Co takhle zanechat těch hloupých poznámek a věnovat se něčemu užitečnějšímu? Třeba studování této problematiky v relevantních zdrojích?
Já jsem jen reagoval na vaši poznámku, že by to používaly korporace, nic jiného. Do další diskuse se pouštět nehodlám, každý ať si používá, co uzná za vhodné, pokud se někomu iCloud (nebo jiný cloud) nelíbí, ať ho nepoužívá.
Ono je to také o finančních prostředcích, třeba pro malou firmičku to bude optimální řešení, ne každý je nutně hned paranoidní, a například co se týká mne, asi nemám data, u kterých by mi vadilo, že je mám online. A pokud taková data mít budu, tak je tam prostě nedám. Řekl bych, že je to dost jednoduché :)
Nesmysl :)) Vaše sbírka dětského porna je naprosto vaše a naprosto nelegální :))
Ilegálnost dat nespočívá v nedostatku vlastnictví ve vztahu k jejich konkrétní kopii, ale v nedostatku souhlasu s vytvořením takové konkrétní kopie.
Data se totiž nekradou, jen se vytváří nedovolené kopie :) Zdroji totiž nic fyzicky neubývá :)
Že by Internet patřil USA - to je dost odvážné tvrzení. Když už se budeme bavit jenom o DNS, několik kořenových serverů je umístěno v Evropě (například u RIPE NCC). Navíc už teď existuje řada veřejných alternativních stromů, pouze se minimálně používají. Pokud by mělo v USA dojít k politickému rozhodnutí nějak ovlivnit obsah či dostupnost stávajících serverů, prostě by se pozornost přesunula jinam.
Oni totiž zdejší nepochopili a asi ani nepochopěj právě pojem jako je třeba ono soukromí. To totiž neznamená, že se někdo bojí, že by někdo hledal v jeho datech data nelegální nebo antimorální, ale že by v nich VŮBEC močil ten svůj šmíráckej rypák. Každýmu komukoliv je do jejich dat prostě HOVN., a to nakrásně i když žádný např. nelegální nemá.
Chápu, že pro vás pisálkování není nic užitečného ani podle vás nestojí čas, ale stejně to mám i u jiných, nepisálkovských věcí, které jsou lidem užitečné. Ale chápu, že vidíte jako špičku všeholidské odbornosti a prospěšnosti programování, tak si nezapomeňte své zdrojáky chránit, aby nepronikly náhodou ven k lidem :)
Ano, ono vymyslet a něco napsat dá dost práce i jako zdroják, i jako článek. Tvrdit, že moje články jsou opsané PR žvejky je to samé, jako říct, že vaše zdrojáky jsou opsané cizí kódy. Takže jak vidíte, jsme na tom stejně. A že by mi pirátství vadilo? Proč mluvíte o něčem, čemu nerozumíte? Zase jen dojmy ... :(
Tak to já zase celkem rád nechám šmíráckej rypák smočit do svých dat, třeba když potřebuju někde v terénu pomocí telefonu rychle najít něco v desítkách tisíc mailů a dokumentů. Když dám na druhou misku dat četnost krádeží mých zdrojových kódů, vydírání, diskreditace a perzekuce, tak je to celkem přijatelné riziko. :) Ale každý si to musí zvážit sám.
A co jsou ty důležitý data?
Když si odmyslíme sbírku erotických videí, který ne každý rád sdílí, neprodukuje drtivá většina lidí nic, o co by CIA/FBI/OSA nebo třeba městská policie mohly projevit zájem..
Pojem cloud a totalitarismus jdou k sobě zhruba tak dobře jako ryba a jízdní kolo - jsou podle mě zcela nezávislý. V této podobě cloud soukromí neohrožuje. O to méně svobodu.
Tak a teď už jen jaké číslo dveří má detašované pracoviště CIA/NSA/FBI v téhle překrásné jablíčkové budově :) Hned vedle RIAA a MPA mám pocit.
To je sen velkého bratra, místo aby lozil po internetu a echelonem šmíroval kde se co šustne, budou to mít jeho agenti všechno "na lokálu" v teplé kanceláři s kafem od Steva každé ráno, nedivil bych se kdyby rovnou předchroupané a otagovené jablečnými servery podle zájmových parametrů.