No spíš nechápete kde je rychlost AMP, ta je v automatickém cachování na výkonných serverech Googlu zdarma. Jinak AMP nepotřebujete. Rychlou stránku vytvoříte i bez něj. A můj postup výše je návod, jak toho využít a nebýt tolik omezen.
Ta omezení jsou potřebná pro efektivní cachování na serverech googlu, aby mohly sémanticky rozpoznávat obsah, s ohledem na potřeby cachování.
Takže se z toho stane spíše než formát stránek, formát pro cachování a to třeba i v eshopech.
No nejdříve se natáhne javascriptový neAMP zavaděč, ten natáhne cachovanou AMP stránku z jiné url a tu si přidá do DOMu. Na serveru jen AMP stránky dovolí indexaci robotům.
Nebo se natáhne neAMP kostra a pomocí AJAXu se do ní natahají AMP komponenty z url Googlem zaindexovaných a cachovaných jako AMP.
Vlk se nažere a koza zůstane celá.
No načíst rovnou je nemůžete, protože Google bude jistě časem AMP zvýhodňovat ve vyhledávání, logické je, že musí hledat odpověď na hrozby, které představují snahy uživate uzavřít v bublině facebboku, či apple, a tedy vytvořit si vlastní bublinu. AMP se k tomu hodí.
Indexovat se bude AMP a obsah, který neprozradí, že umíte v AMP stránkách javascript. Kdybyste to tam měl přímo, Google by přestal vaše AMP cachovat. A cachování od Google potřebujete, protože bude rychlé, rychlejší než vaše vlastní.