jenže on právě hraje tu starou vykopávku z osmdesátek, chlapa který kouří, v ženách vidí jen sexuální objekt, žere maso a jezdí neekologickým autem.
To je právě ten kontrast proti současné generaci, která nekouří, ženy se bojí oslovit kvůli hrozbě sexizmu, chodí na vegetariánské obědy a kupuje eko auta se spotřebou litr na sto ... a hlavně třídí odpad. Proto to zahazování špačků u toho policejního dinosaura :-).
Kvůli nekvalitnímu zpracování a hlavně kvůli vulgartismům se vůbec nedívám na žádný náš seriál , raději se podívám na zahraniční krimi, kde se by se sprostá slova dala spočítat na prstech a navíc se mi moc líbí dabing. Dabování je daleko přirozenější než mluva v našich seriálech, kde mi připadá, že všichni spěchají, aby to už měli za sebou a byl konec. Mně stačí , když vidím reklamu a vím, že se dívat nebudu.
Ano, vadí. Zkuste si najít nějaké testy, které se na toto téma dělaly. Ve všech jednoznačně vycházelo, že i s malým množstvím alkoholu byla schopnost řídit objektivně (a statisticky významně) horší, a to dávno předtím, než si byl dotyčný ochoten připustit, že má na něj jakýkoli vliv. Jedinou výjimkou snad může být nějaký závislák, který na tom úplně střízlivý bude tak špatně, že by mu to pivo asi skutečně pomohlo - ale někdo takový za volant nepatří vůbec.
Samozřejmě můžete namítnout, že je spousta jiných faktorů, které podobně ovlivní schopnost řízení a nejsou explicitně vyjmenovány v zákoně, třeba nedostatek spánku, horečka, emocionální rozrušení... Ale tvrzení, že jedno pivo ničemu nevadí, je prostě blud.
Dat si pivo pred jizdou zadny zakon nezakazuje, kdyz chceme byt formalni.
V tom případě by mělo být jasně řečeno, že to pivo je bez alkoholu. Jenže takovému pivu se říká pito, ne? V některých podobných seriálech to není jen pivo, ale i panáky čiré či nazlátlé tekutiny (nejspíš bez alkoholu :-)
Zákon č. 361/2000 Sb.
(2) Řidič nesmí
b) řídit vozidlo nebo jet na zvířeti bezprostředně po požití alkoholického nápoje nebo užití jiné návykové látky nebo v takové době po požití alkoholického nápoje nebo užití jiné návykové látky, kdy by mohl být ještě pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky; v případě jiných návykových látek uvedených v prováděcím právním předpise se řidič považuje za ovlivněného takovou návykovou látkou, pokud její množství v krevním vzorku řidiče dosáhne alespoň limitní hodnoty stanovené prováděcím právním předpisem,
nevím kdo z nás má představy :-D.
Já chodil ještě do práce, kde v místnosti se 4 lidmi tři kouřili jednu od druhé, šéf běžně poplácal kolegyně po zadečku se slovy, že jim to moc sluší, jediný vegetariánský oběd v jídelně byl smažák a lidem šel z komínu v baráku i z auta černý kouř a brali to všichni jako normální. Popadnout dnešního 20+ a přenést ho v čase, tak by potřeboval po prvním dnu paralen. Takže ano, stojím si za tím že dnešní generace žije jinak.
Je to hodně dávno (cca 25 let), ale u jednoho takového testu jsem se nachomýtl. Problém byl, že naměřit třeba dvě desetiny promile se (tehdejšími prostředky) podařilo i části "subjektů", které byly 36 hodin zcela pod kontrolou, s konzumací pouze čaje, "v podstatě s nulou" (orientační dechová zkouška) na začátku. A pak tam byla skupinka "stokilových chlapů", kteří se nedostali na půl promile po dvou pivech, protože měli tréning a odbourávali alkohol velice rychle.
Ono velmi záleží na tělesné konstituci.
Pít před jízdou se nemá! A absolutní nula
(vyžadovaná zákonem) je nesmysl, protože pak by tělo nefungovalo. Jakýkoliv všem společný limit je jen pomůcka pro vybírání pokut.
A to je právě podstata toho problému, o kterém je řeč: pro diváka je to úplně stejný opruz, ale zákon to rozlišuje, čímž dává provozovateli stanice efektivní nástroj, jak omezení reklamy jednoduše obcházet. Vlk se nažral a koza zůstala celá. Zákonodárci se mohou bít v hruď, jak omezili reklamu, ale divák má smůlu.
To se mi nezdá, naopak malé množství alkoholu (kolem 0,25 promile) zpravidla vedlo k bezpečnější jízdě v testech, co jsem viděl. Často řidiči jeli pomaleji a defenzivněji. Ale je pravda, že pak se to rychle lámalo a řidiči naopak více riskovali a bagatelizovali případné neúspěchy a svůj stav si moc neuvědomovali.
Ja na to koukam a docela se mi to libi. Ta holka ma bohuliby cil, vlastni styl a slusnou porci odvahy. kolik takovejch zenskech dneska najdete? Možná jestě tahle https://www.youtube.com/watch?v=2pS0zeCNn38 ale tim to asi tak konci....
Já osobně se divím, že nejsou snahy internetové televize, nebo třeba i streamery/yourubery nějak více regulovat. Přece jenom na klasickou televizi musíte mít licenci a jste pod pečlivým dozorem, zatímco na Twitchi může kdokoli streamovat skoro cokoli bez jakékoli licence a dozor ze strany státu tam neexistuje.
Je celkem smutné si číst reakce svědčící o absenci v lepším případě nízké rodičovské autoritě a ne zcela zvládnuté výchově, když ratolesti dotyčných vzhlíží raději k jiným lidem. Potom nemají napodobovat i herní hrdiny, aniž by rozeznali realitu od fikce. Přitom stačí více s nimi komunikovat a nenechat mluvit hlavně chytré přístroje. Je to i prevence logopedických vad a že jich přibývá.
9. 5. 2022, 21:02 editováno autorem komentáře
fundovaná studie od šamanů (rozumějte psychology a psychiatry)? :D Podle mě lidstvo hloupne většina lidi (rozumějte průměrných), protože plno věcí prostě nemusí řešit. Třeba: máme elektroniku (mobily, počítače atd) a psané písmo v podstatě dnes nikdo nepoužívá... Ale to neznamená, že nebudeme učit psaní.
Člověk který chce, tak se rád vzdělá ať už samostudiem / kurzy či školou. Otázkou je, jak kvalitní je výuka a podle toho co vidím, tak nic moc.
statistika je pavěda, která nic nedokazuje - to je velký omyl, jen lidi si to myslí, že je spásná. Žádná situace nelze 100% zopakovat a vše jsou unikátní jevy. Na základě těchto jevů dělat závěry je hodně nerozumné...
V dnešní době je spíše otázka co není návykové. Nehledě na to, že u piva záleží i jaké je to pivo (jsou třeba 18st.), na samotném jedinci apod.
Na druhou stranu, zákon hovoří jasně.
Tento druh komunikace provozuji, když chci tomu na druhé straně dát aspoň na chvíli falešnou naději, že stojí někomu za pozornost...Ale pokud nikdo nezaznamenal na sobě a nebo ve svém okolí, že z hlavy neovládá např. jednoduché násobení a dělení, protože má v mobilu kalkulačku...Čili jasný znak blbnutí, tak mi za další námahu většinou nestojí.