Aplikace ze stáje Facebooku má za sebou osm let existence. Jedna z nejúspěšnějších chatovacích služeb ale nepropadá nostalgickým náladám, spíš naopak.
„Když jsme spustili WhatsApp v roce 2009, používání mobilních telefonů bylo úplně jiné než dnes. App Store společnosti Apple měl jen několik měsíců a více než 70 procent prodaných smartphonů mělo operační systémy firem BlackBerry a Nokia. Méně než 25 procent mobilních zařízení mělo mobilní operační systémy společností Google, Apple a Microsoft, přičemž jejich podíl na dnešním trhu je 99,5 procenta,“ tvrdil WhatsApp na svém blogu.
A právě vývoj na trhu stojí za změnu v systému podpory jednotlivých operačních systémů. „Chtěli bychom zaměřit naše úsilí na mobilní systémy, které využívá drtivá většina lidí,“ tvrdí WhatsApp.
Od nového roku už by tak měla skončit podpora iPhone 3GS s iOS 6.0, Androidu verze 2.1 a 2.2 a Windows 7. V červnu pak odříznou bývalé vládce mobilního světa - BlackBerry OS a BlackBerry 10, Nokia S40 a Nokia Symbian S60. Jejich podpora měla skončit také s rokem 2016, ale nakonec u nich WhatsApp lhůtu o půl roku prodloužil.
„Tyto mobilní telefony byly důležitou součástí našeho příběhu, ale nenabízejí potenciál potřebný na budoucí rozšíření funkcí aplikace WhatsApp,“ tvrdí blog aplikace.