V sobotu 31. srpna 2019 uplyne 83 let od začátku vysílání československého rozhlasového programu na krátkých vlnách, určeného pro publikum v zahraničí. Několikajazyčné vysílání do zahraničí funguje na základě objednávky ministerstva zahraničí dodnes, i když už jen na internetu a na satelitu. Český rozhlas rozhodl, že mu dá nový název.
„Navzdory tomu, že používáme název Radio Praha desetiletí, stále jsme se setkávali, že si nás lidé pletli s někdejší Prahou, navíc Regina se přejmenovává na Rádio DAB Praha. Tak jsme si řekli, že i my přistoupíme k určité kosmetické úpravě. A odteď budeme fungovat pod anglickým názvem Radio Prague International. Je to značka, která jasně definuje naše zaměření. Koneckonců název International používá naprostá většina zahraničních vysílání,“ vysvětlila šéfredaktorka stanice Klára Stejskalová.
Před válkou se stanice hlásila jako „krátkovlnná československá stanice Praha“. Po válce se k identifikaci používalo v různých jazycích různého označení: Stanice Praha; Tady Praha – Československo; Hovoří Praha, Československý rozhlas – vysílání pro Afriku apod.
V 70. letech bylo užívání názvu Radio Praha posíleno vznikem Interprogramu Radio Praha. Plošně se toto označení ustálilo až v 90. letech, kdy se začalo používat spojení Radio Praha – vysílání Českého rozhlasu do zahraničí.