Investici až deset milionů korun, mentoring nebo pobyt v Silicon Valley. Nápad roku chce ale letos poslat vítěze jedné z kategorií i na konferenci do Lisabonu.
„Za devět ročníků se celkové výše přímých investic vyšplhaly na částku 63 milionů korun. I v letošním ročníku mohou soutěžící na svůj projekt získat investice až ve výši deset milionů korun,“ říká zakladatel soutěže Martin Kešner.
Už loni padl rekord, když se přihlásilo 171 projektů. Vítězný projekt Neuron Soundware Pavla Konečného učí počítače rozumět zvukům. Jeho tým získal investici od investorů, zúčastnil se akce TechCrunch Disrupt v kalifornském Silicon Valley, k tomu získal hlavní cenu 300 tisíc korun a zároveň věcné ceny v hodnotě 100 000 korun.
Desátý ročník přinese novou kategorii Nejlepší technologický projekt. Vítěz získá cestu a pobyt na podzimním lisabonském Web Summitu. Připravené jsou i speciální workshopy, včetně workshopu zaměřeného na problematiku technologií, kde se bude řešit například to, jak správně zadávat práci vývojářům, jak řešit změny či jak správně testovat.
Přihlášky jsou otevřeny. A až do 14. května je bude hodnotit porota. O úspěchu projektu v soutěži následně nerozhoduje pouze nápad samotný, ale především jeho proveditelnost, kvalita zpracování a potenciál budoucího růstu.