T-Mobile je další tuzemskou společností, která se více pouští do byznysu s dohledem na kybernetickou bezpečnost svých zákazníků. Operátor v sídle v Praze na Roztylech otevřel nové Security Operations Centre (SOC), které poběží v režimu 24/7/365.
Nové SOC má rozlohu 150 metrů čtverečních a T-Mobile v oblasti bezpečnosti zaměstnává 80 lidí. V centru jsou nasazeny technologie jako ArcSight, QRadar, Microsoft Sentinel, Defender, CrowdStrike, F5 Networks, Fortinet a Netscout Arbor.
“Robustnější Security Operations Centre nabízí společnostem všech velikostí portfolio 20 služeb z oblasti bezpečnosti – od přípravy bezpečnostní strategie přes konzultace a testování až po monitoring. Reaguje tak na stále rostoucí poptávku firem po zabezpečení a ochraně před vysokým počtem kybernetických útoků,” informuje operátor.
“T-Mobile poskytuje služby v oblasti kyberbezpečnosti už více než 10 let a za tu dobu vyrostlo Expertní centrum pro kybernetickou bezpečnost více než desetinásobně. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti česká pobočka poskytovala primárně v rámci celé skupiny Deutsche Telekom, postupně začala více působit i lokálně. Ochranu před kybernetickými hrozbami využívaly a využívají například letecké společnosti, nadnárodní i lokální banky, státní instituce či energetické společnosti,” dodává T-Mobile.
Operátor má v rámci SOC desítky českých i mezinárodních zákazníků. Nově se chce také více zaměřovat na střední a menší zákazníky.
SOC je součástí divize T-Business, jejíž součástí jsou cloud a další IT a ICT služby. Sekce tvoří 42 procent příjmů T-Mobilu.
SOC na našem trhu nabízí také firmy jako Anect, Visitech, Soitron nebo nově Thein Tomáše Budníka. Provozovatelé informují, že poptávky po těchto službách neustále rostou s tím, jak roste počet kyberincidentů nebo se šíří obecné povědomí o kyberbezpečnosti.