Zákon č. 378/2007 Sb. zmocňuje úřad zveřejnit seznam na "svých internetových stránkách" s uvedením domény a datem zápisu, to doslova a do písmene SUKL splňil. Stejným způsobem se zveřejňuje obrovské množství dalších věcí, zákon nestanovuje žádné požadavky na digitální podpisy.
SUKL se rozhodl seznam zveřejnit formou otevřených dat, to je také v jeho gestci a také to není nic proti zákonu.
RDF i LOD se u nás používají, vždyť i katalog otevřených dat je distribuován jako rdf, co to povídáš prosím za nesmysl, že to náš stát neuznává? Že ty pořád mluvíš o správních rozhodnutích a doručování elektronickou cestou přes datové schránky? Tohle je ale něco jiného.
Ano, vím, že dlouho tvrdíš, že PDF je otevřený formát, i osobně jsme to řešili, ale to nic nemění na tom, že PDF otevřený formát není a není ani tak považaný. Strojově obsah PDF nejsi schopný ověřit, on je i problém to ověřit lidsky, protože mezi jednotlivými datovými množinami může být rozdíl a není jak zajistit integritu, můžeš něco jiného vidět na obrazovce, něco jiného se vytiskne na papír a něco jiného je ve vnořeném xml.
Podpis na digitálním dokumentu ale může být i prostý obrázek prasátka, je také právně platný, vůbec tam nemusí být žádná kryptografie s osobními podpisy.