Slovenský Tachyum ukázal prototyp svého procesoru, výrobu začne letos

24. 3. 2021

Sdílet

Procesor Prodigy od Tachyum Autor: Tachyum
Procesor Prodigy od Tachyum

Slovenská společnost Tachyum začne brzy nabízet FPGA prototyp svého chystaného univerzálního procesoru Prodigy. Ten, jak jsme na Lupě psali, by se měl na trh dostat ještě letos, vyrábět se bude u tchajwanského TSMC.

FPGA prototyp slouží k otestování toho, že finální osazení v křemíku bude fungovat. Tachyum nyní interně dokončuje testy a následně ho poskytne takzvaným early adopters.

“Hardvérový emulátor sa skladá z viacerých FPGA a I/O (input/ output, vstup/ výstup) dosiek spojených káblami v stojane. Veľkosť FPGA dosky je 368,3 mm x 406,4 mm. 24-vrstvová doska je hrubá 2,8 mm a na obidvoch stranách má 5 948 komponentov na doske s plošnými spojmi (printed circuit board, PCB). Jedna doska so štyrmi obvodmi FPGA emuluje osem plných jadier procesora vrátane vektorových a maticových jednotiek s pevnou a pohyblivou rádovou čiarkou. FPGA prototypy s viacerými doskami prepojenými káblami umožňujú plný čip, polovičný čip a menšie emulačné systémy ideálne pre vývoj natívneho Prodigy softvéru, testovanie hardvérovej kompatibility a porovnávanie výkonnosti,” informuje Tachyum.

Chi To, ředitel pro solutions engineering v Tachyum, s FPGA prototypem procesoru Prodigy
Autor: Tachyum

Chi To, ředitel pro solutions engineering v Tachyum, s FPGA prototypem procesoru Prodigy

Interní testy Prodigy se odehrávají v kancelářích firmy v Santa Claře. Provádí se testy kontinuity a izolace, elektronické testy, emulační funkce, integrace s DDR-IO deskou, hardwarová a softwarová integrace, bootování operačního systému, aplikační testy a výkonnostní benchmarky.

“Niektoré Prodigy FPGA systémy budú mať konektory pre testovacie čipy pre DDR5, PCIE 5.0, 112Gb čipové prepojenie medzi fyzickými vrstvami (PHY, Physical Layer) a PLL (Phase-Locked Loop), aby sa vylúčilo riziko,” dodává Tachyum.

O Tachyum a Prodigy více na Lupě:

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).