Z panelu se steny delaji minimalne. Vetsina staveb je normalne z palenych cihel. Potom porobeton, tvarovky a pripadne lity beton. Sisate zdi se taky nedelaji :-)
Asi myslite atypicke vnejsi tvary. Jo, to je silna stranka 3d tisku, ale vetsinou se to da vybetonovat i bez toho, kdyz si da nekdo praci s bednenim. Jenze u 3d tisku se ty domy delaji atypicke proto, ze je to plusminus stejne jednoduche (nebo slozite), jako je udelat pravouhle. Vzasade tim nevznikaji zadne naklady navic, takze se architekt nemusi omezovat. Ale je to spis takovy bonus, ktery pritahne pozornost, hlavni prinos3d tisku je (nebo by mel byt) uplne jinde. 3d tisk meni cely proces stavby. Dum se navrhne na pocitaci, idealne se 'tiskarna' umisti tam kde bude dum stat a ona tam (prinejmensim) nosnou konstrukci, s minimalni clovecim nasazenim, postavi. Jestli vznikne kvadr, polokoule, nebo treba neco na zpusob Okamurova tubusoveho domu, to uz je celkem jedno.
Akorat jsou technologie porad na zacatku. Neexistuji velke kvalitni 'tiskarny', stale se vyviji chemicke slozeni stavebni hmoty a jestli se z 3d tisku casem stane slepa ulicka nebo prevladajici technologie vystavby, to se proste nevi. Zatim se akorat zjistilo, ze se soucasnou technologii je to pouzitelne jenom na male, samostatne stojici stavby.