Mozilla se odhodlala k dalšímu zrychlení vývojového procesu svého nejikoničtějšího produktu. Novou stabilní verzi Firefoxu vydá jednou za čtyři týdny.
Po vzoru své hlavní konkurence přešla Mozilla na mnohem rychlejší vydávání nových verzí Firefoxu poprvé v roce 2011. Tehdy byl skok na 6 až 8 týdenní cyklus vydávání nových verzí skutečně razantní. Firefox do té doby patřil spíše mezi konzervativní produkty, které nevynikaly v rychlosti a inovacích, ale spíše ve stabilitě a bezpečnosti a nové hotové verze vycházely po důkladném testování všech novinek a oprav ve frekvenci přibližně jednou do roka. Radikální zrychlení cyklu umožnilo držet krok s konkurencí v rychlosti přidávání novinek.
Další zkrácení cyklu má zajistit ještě rychlejší vydávání novinek a oprav, přináší sebou ale také řadu problémů ve vývojovém procesu. Mozilla bude muset ohlídat, že zkrácením cyklu nedojde zároveň ke snížení produktivity vývojářů, snížení kvality a minimalizovat i další rizika.
Dnes například Mozilla dodává testerům dva Beta buildy týdně, v budoucnu se ale frekvence zvýší (podobně jako to má dnes Nightly verze prohlížeče), což značně limituje možnost otestování Bildu. Mozilla se proto bude ještě více soustředit na postupné uvádění nových funkcí, čímž by se mělo minimalizovat riziko neočekávaných komplikací (s kvalitou, stabilitou i výkonem). Mozilla tedy vždy nejprve zavede funkci malému množství uživatelů a teprve pokud se po určitou dobu nevyskytnou problémy, bude v zavádění pokračovat. V opačném případě funkci uživatelům dynamicky vypne.
I samotné zrychlování cyklu by mělo nastávat postupně, začít by s ním společnost chtěla od začátku příštího roku. Zrychlení vývoje se naštěstí nebude týkat ESR verzí, u nich zůstává frekvence vydávání stabilních verzí 12 měsíců.