Marne premyslym, proc jste vybral zrovna Svycarsko. V poctu obyvatel je nam daleko bliz napriklad Recko, kde ten poplatek vychazi na 880,- CZK. Predpokladam, ze za tim nebyl zly umysl.
Možná proto, že lidé poměrně často dávají Švýcarsko jako vzor, kam bychom se měli ubírat, ale Řecko neuvádějí skoro nikdy. Z čehož se dá soudit, že se lidem více líbí to, jak fungují věci veřejné ve Švýcarsku, zatímco řecký způsob řešení věcí veřejných je tolik nepřitahuje.
LOL - dle vaší "logiky" by to znamenalo, že v případě inflace všichni všechno zdraží a zaměstnanci si řeknou o stejné navýšení výplaty, přičemž stejně se přidá i lidem bez práce a důchodcům, aby se všechno všem vykompenzovalo, že? A výsledek bude takový, že se nepohnete z místa, protože na tom budou všichni jako dřív :-)))
"Marne premyslym, proc jste vybral zrovna Svycarsko. "
Treba proto ze ve Svycarsku ten prispevek byl skoro 10000,- a platili ho jen vlastnici pristroju. V referendum v roce 2018 Svycari drtivou vetsinou (84% hlasu) zamitli jeho zruseni, zaroven rozhodli ze ho budou platit vsichni obcane (bez pohledu na vlastnictvi pristroje) a v souvislosti s tim poplatek snizili na soucasnou uroven.
Mame tedy odtamtud pomerne cerstvou vuli lidi ze verejnou sluzbu chteji a jsou odhodlani za ni platit. Proto jsem ho vybral...
To je ale vzor demokracie.
První federální hlasování o volebním právu žen proběhlo v roce 1959 a bylo odmítnuto 67% voličů. Ženy musely čekat až do 7. února 1971, kdy jim konečně bylo toto právo na federální (celostátní) úrovni uděleno.
První kantony, které ženám umožnily hlasovat (na kantonální úrovni), byly Vaud a Neuchâtel v roce 1959. Největším „opozdilcem“ se stal kanton Appenzell Innerrhoden, který dal ženám právo hlasovat až v roce 1990.
"Ženy musely čekat až do 7. února 1971, kdy jim konečně bylo toto právo na federální (celostátní) úrovni uděleno."
Prava se neudeluji, o prava se bojuje. Svycarske zeny nejspis o sve volebni pravo slabe bojovaly, nebo byl prilis tuhy odpor.... O kvalite demokracie nevypovida ani tak "jak dlouho se o pravo bojuje", ale spis zda je politicky boj umozen ci zda je ferovy....
17. 1. 2022, 21:23 editováno autorem komentáře
"Jen jsem aplikoval danou logiku špatného prosazování (lobbing) ženských volebních práv ve Švýcarsku na lobbing organizací zastupujících často zanedbatelný počet jedinců u nás, který je značně účinnější."
receno s klasikem: "Z logiky se stává největší k.u.r.v.a v momentě, kdy se na ní bezvýhradně spolehneš"
18. 1. 2022, 10:53 editováno autorem komentáře
Měly jim měsíc před původním hlasováním přestat manželky třeba vařit, upírat sex...Podle této teorie u nás máme tedy super demokracii, když si u "kulatého stolu" vyřvou ve značné přesile ke státním úředníkům neziskovky úpravy legislativy. A já myslel, že to vypovídá o kvalitě odvedené práce státních úředníků, kteří mají definitivu právě z důvodu odolávání vůči vnějším vlivům.
"To bude ten klasik, kterého nikdo nikdy neviděl a ani Strýček ho nezná"
Vsechno googlem nenajdete: Rikal to jeden profesor studentum na prvni hodine logiky na filde. Mam to od kamosky co tam kdysi davno studovala, jeho jmeno jsem bud zapomel nebo nevedel....
Pokud jste nepochopil smysl, tak je to neco jako: "Jsme lide a ne stroje na logiku. Logika je dulezita, ale ve chvili kdy se ji budete snazit uplatnit vzdycky na vsechno vas zklame, protoze je to jen jeden z mnoha nastroju lidske mysli..."