Zajímalo by mě, jak to mají s poplatkami bance za platbu kartou (předpokládám, že nájemník tu 1 Kč za poskytnutí kontaktu na majitele zaplatí kartou), protože já musím platebnímu procesoru platit ve svém eshopu pevný poplatek za každou transakci + procento z částky.
Jinak si myslím, že tohle bude fungovat v Praze a Brně, kde je nedostatek bytů a nájemníci jsou ochotní přeplácet konkurenci (za poslední rok opravdu nastalo realitní šílenství). V okresních městech není nájemní trh rozvinutý a nájemníci často nemají ani platební kartu, ani bankovní účet. Sám bezrealitky používám jako inzerent z okresního města a tady se o nájem hlásí tzv. socky, u kterých jsem rád, že mají občanku, občas nemají ani mobil, nebo mobil mají, ale nemají kredit na volání, takže jenom provolají a čekají, že zavolám já. Kdo má peníze nebo mzdu a může dostat úvěr, koupí si tady sám byt za 1-1,5 mil. a nepotřebuje pronájem, o pronájem se hlásí lidi, kteří peníze nemají. Jsem svědkem, že když nemají internet, chodí na městský úřad, kde je internet zdarma, nebo požádají kamaráda, aby mi napsal vzkaz a žádají, abych jim zavolal. Takový je stav nájemního trhu tady. Chápu, že v Praze je to naopak a majitel si může vybírat mezi 30-150 zájemci a 95 % z nich ani neodpoví, protože to se prostě nedá.
Ahoj, předplatil jsem si rozšířený účet na bezrelitky.cz kvůli inzerci bytu. Prodávám byt kousek od Prahy, podle sledovacích údajů již inzerát vidělo přes 1000 lidí, ale žádná reakce. Zkoušel jsem reagovat přímo na svůj inzerát, ale odpověď se ke mě nedostala. Jednou mi odpověděla paní, ale při další komunikaci vše přestalo fungovat. Dle mého názoru jen obchodují s kontakty a vybírají peníze za placené účty!
Jaké máte aktuální zkušenosti vy?
Tak pořád je velký rozdíl, jestli při koupi/prodeji nemovitosti jsou výdaje v řádu stokorun pro bezrealitky.cz, nebo v řádu desítek tisíc pro realitku. Máme zkušenosti s koupí domu a bytů oběma způsoby a co šlo s bezrealitky rychle a hladce, se s realitkou vleklo měsíc a půl a stálo to výrazně víc nervů, času i peněz.
Moje zkušenost je opačná - není problém najít nájemníka. Mám hezký byt v Praze a když jsem na bezrealitky pustil 2x inzerát (2016 a 2017), každý den mi chodilo kolem 10 nabídek. Pak je samozřejmě problém je všechny projít a najít vhodné zájemce. Na druhou stranu musí být pak pro zájemce velmi depresivní nedostávat zpět odpovědi, protože se mi z nějakého důvodu nezdají a nechávám si je jako záložní variantu. Ve výsledku ale do měsíce jsem schopen najít nového kvalitního nájemníka.
@Dnes 10:02 Jindřich Šaur
Moje zkusenost je takova, ze temer nikdo neprodava nemovitost pouze sam pres Bezrealitky. Vetsina lidi, co nabizi nemovitost k prodeji na Bezrealitky, tak ji zaroven prodava klasicky pres RK, ktera ji bude inzerovat ja vsech zajimavych realitnich serverech. U pronajmu je to procento trochu vysi, lide to zkousi sami casteji.
Jako nejlepsi reseni vidim pouzivat web jako realingo.cz, kde to clovek najde tak nejak vsechno (az na inzerci z sreality.cz).
Na sreality určitě není vše, protože věci co se neprodávají nejsou dlouhodobě ani v inzerci, která je tam celkem drahá.
na bezrealitky je pár věcí co není nikde jinde a bývají tam nemovitosti přímo od majitelů.
Zajímavé věci bývají u nás i na avizo kde je daleko více nabídky než bezrealitky.
A k Vaší otázce, tak vyplatí se hledat určitě na více místech a pokud na bezrealitky bude něco unikátního tak 99kč může mít cenu registrace. Osobně si ale myslí, že to odradí spoustu lidí a klesne celkově zájem o jejich služby.
o pronájem se hlásí lidi, kteří peníze nemají
Odkud se vzal ten nesmysl, že každý prahne po "vlastním" (většinou ve skutečnosti pronajatém od banky) bytě a tím se prakticky uváže na jedno místo až do konce života? Tohle přece vůbec nesouvisí s tím, zda někdo má více či méně peněz. Obě možnosti mají své výhody i nevýhody.