Ceny Big Brother Awards vyhlásila nevládní nezisková organizace Iuridicum Remedium. Večerem provázela moderátorka Lejla Abbasová a jedinou pozitivní cenu si za svoji publikační a přednáškovou činnost odnesl publicista Jiří Peterka.
V kategorii dlouhodobých slídilů „zvítězila“ městská část Praha 13, a to díky snaze o osazení svého území co největším počtem bezpečnostních kamer. „Oceněna“ byla i Evropská unie za aktivity vedoucí k osazování systému eCall do všech aut vyrobených od roku 2015.
Firemním slídilem je Microsoft za šmírování domácností svým Kinectem, úředním slídilem bylo vyhlášeno Ministerstvo práce a sociálních věcí za projekt sKarty.
Novou nebezpečnou technologií jsou podle organizátorů akce lyžařské turnikety sloužící ke sledování zákazníků na českých horách. Policie ČR a její Úřad odhalování korupce a finanční kriminality si zasloužil výhru v anketě výrokem svého člena Zdeňka Ondráčka, který obhajuje odběr DNA vzorků u bezúhonných občanů.
A slídilem mezi národy bylo vyhlášeno Rusko za svoji snahu o monitorování a ovlivňování obsahu sociálních sítí a cenzurování internetu.
Připomeňme, že v loňském ročníku Big Brother Awards „vyhrálo“ například ministerstvo zdravotnictví (za zpracováváním údajů o občanech ve zdravotních registrech), pražský Dopravní podnik (za přípravy systému sledování a detekce podivného chování v pražském metru), Český statistický úřad (za Sčítání lidu, bytů a domů 2011) nebo prohlížeč Amazon Silk. Pozitivní cenu loni získal Seznam za „user friendly“ podmínky ochrany osobních údajů svých služeb.